A Zeneszalon-estek a Hungaroton Classics és a francia Fuzeau zeneműkiadó gondozásában megjelenő hanglemez- illetve fakszimile kottasorozatot kísérik, amely a 2010-es Chopin-bicentenáriumra a lengyel származású zeneköltő teljes életművét kívánja bemutatni. A Zeneszalon és partnerei így tisztelegnek Fryderyk Chopin munkássága előtt - mondta Práczky István és Sánta Zoltán.
A Zeneszalon ebben az évben további kamaraprodukciókat is kínál az MTA Akadémiai Klub együttműködésével - tette hozzá a klub képviseletében Sánta Zoltán. Folytatják az idén indult kezdeményezésüket, amelynek révén vendégművészek számára adnak teret a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) által kínált partnerség keretében.
Meghívták például Adriana Kucerová szlovák operaénekesnőt. Október 29-én este lép föl az MTA dísztermében a fiatal, de Európa legnevesebb színpadain már felfedezett fiatal szoprán énekesnő, aki áriákat énekel Mozart, Donizetti, Rossini és Gounod operáiból.
Szilasi Alex sorozata a pénteki koncerttel második évadjához érkezik. A zongoraművész az olaszországi Parmában született. Zenei tanulmányait a budapesti Bartók Béla Konzervatórium után a Liszt Ferenc Zeneakadémián folytatta, ahol tanára Rados Ferenc, Falvai Sándor és Solymos Péter volt. 1977-ben megnyerte az országos zeneiskolai versenyt.
Zongoraművészi diplomáját 1983-ban szerezte. Koncertet adott Ausztriában, Németországban, Svájcban, Franciaországban, Olaszországban, Törökországban, Angliában, Oroszországban, Dél-Koreában és az Egyesült Államokban.
Szilasi Alex 1991-ben megkapta a Magyar Rádió szólistája címet, 1995-ben Milánóban Kawai-díjjal tüntették ki, 2005-ben pedig a Kölcsey-díjban részesült. 1993 óta tanít, számos mesterkurzust tartott magyarországi és külföldi felsőoktatási intézményekben. 2001 óta a franciaországi Edition Fuzeau XIX. századi zongoraműveket megjelentető sorozatának megbízott igazgatója és közreadója.