A perben ügyészségi fellebbezés alapján döntő büntetőtanács jóváhagyta az elsőfokú Nyíregyházi Városi Bíróság ítéletét, amely szerint Lipők Sándor és társa nem követett el bűncselekményt a településen történt iskolaberuházás állami és területfejlesztési tanácsi támogatás-kérésnél, mivel nem tévesztette meg a pályázatot elbírálókat az önkormányzati önerő meglétével kapcsolatban.
A másodfokú ítélet kihirdetésének indoklásában Fázsi László bíró hangsúlyozta: a 2001-es, támogatást kérő pályázatban a polgármester feltüntette, hogy - bár hitellel nem lehetett kiváltani a saját forrást - banki kölcsönből kívánják fedezni az önerő egy részét.
A másik részét pedig az önkormányzat költségvetésében jelölték meg, s a nyomozó és a vádhatóság nem vont be könyvvizsgáló szakértőt az összeg meglétének bizonyításához, a helyhatóság 2002-es pénzügyi helyzetéből viszont a bíróság szerint nem lehetett megítélni visszamenőleg, hogy megvolt-e a pénz, vagy sem a pályázat idejének benyújtásakor.
Lipők Sándor az MTI munkatársának elmondta: egy életveszélyessé vált iskola kiváltásához pályáztak mintegy 190 millió forint összegű támogatásra, amit meg is kaptak. A 48 millió forint összegű saját erőt pedig 20 milliós banki kölcsönből, az önkormányzat költségvetéséből, illetve az épület elbontásának költségeiből állták.
A beruházás 2003-ban természetesen megvalósult, politikai ellenfeleim viszont évekig meghurcoltak a bíróságon, hogy nem szabályosan jártam el a pályázat benyújtásánál - tette hozzá Kemecse fideszes polgármestere.