Bocskay T. József, a szervezet elnöke a több száz fős hallgatóság előtt azt hangoztatta, hogy az 1956-os forradalom nem az egyéneké, hanem a magyar nemzeté.
A megemlékezésen felszólaló szónokok arról beszéltek, hogy 1956-ban egy olyan folyamat indult el, amely később a szovjet birodalom széthullásához vezetett.
Tempfli József, Nagyvárad katolikus püspöke a magyarországi forradalom erdélyi hatásáról, az ottani diákmegmozdulásokról, azok megtorlásáról, a bebörtönzésekről szólt. Ugyanakkor arra hívta fel a figyelmet, hogy 1956 bebizonyította a világnak, a kommunizmus életképtelen.
A püspök imát mondott, majd Kopácsi Sándor özvegye és a bajtársak körében megáldotta a Corvin mozi falán elhelyezett fekete márvány emléktáblát. A rendezvény résztvevői ezt követően koszorúkat, virágokat, mécseseket helyeztek el a márványtábla alatt.
Az 1922-ben született Kopácsi Sándort, Budapest 56-os rendőrfőkapitányát a szabadságharcot követően megkínozták, majd életfogytiglani fegyházra ítélték; végül 1963-ban, az általános amnesztia idején szabadult. 1975-ben vándorolt ki Kanadába, majd 1989-ben hazatért, 1990-ben rehabilitálták. 2001 tavaszán halt meg a kanadai Torontóban.