Tudásközpont Fehérváron
A Nyugat-Magyarországi Egyetem Geoinformatikai Kara Földügyi és Térinformatikai Tudásközpontjának épületét avatták fel szombaton Székesfehérváron.
2007. október 27. szombat 22:41 - Hírextra
A létesítmény mintegy 650 millió forintos beruházással, egy korábbi laktanyaépület átalakításával, háromezer négyzetméter alapterületen készült el, kormányzati, önkormányzati támogatással, valamint a PPP-program igénybevételével, a pólusprogram keretében megvalósuló Alba Innovációs Park részeként.
Az épületben előadótermek, gyakorló termek, elektronikus könyvtárterem, és hatvanhat vendég elhelyezésére alkalmas szálláshely van - tájékozatta az MTI-t Márkus Béla, a geoinformatikai kar dékánja.
A campus avató ünnepségen Faragó Sándor, a Nyugat-Magyarország Egyetem rektora elmondta: az intézményben már megvalósult a felsőfokú oktatás teljes spektruma: az alapképzés mellett elindult,illetve folyamatban van a mesterszakok indítása, s az idei évtől geoinformatikai doktori képzésben is részt vehetnek a hallgatók.
Manherz Károly, az Oktatási és Kulturális Minisztérium szakállamtitkára közölte: az intézményben gyakorlatorientált képzés folyik, annak eredményeként, hogy a geoinformatikai kar szoros kapcsolatot épített ki a térség gazdaságával.
Emlékeztetett rá, hogy az 1990-es években kezdődött meg az a folyamat, amelynek eredményeként már az országban több egykori laktanyaépületben működik felsőoktatási intézmény.
Magyar Bálint, a Miniszterelnöki Hivatal fejlesztéspolitikai államtitkára arra hívta fel a figyelmet, hogy jelenleg "egyszerre vagyunk egy felsőoktatási reform folyamatában, s (...) próbáljuk infrastrukturálisan megújítani a felsőoktatást."
"A kettő nem választható el egymástól", mert az infrastrukturális fejlesztések elengedhetetlenek ahhoz, hogy az adott képzés vonzó legyen - mondta az államtitkár.
Rámutatott: a hallgatókért folytatott versenyben az oktatási intézmények felelőssége az, hogy piacképes tudást nyújtsanak, a kormányzaté pedig, hogy mielőbb elkészüljön az a pályakövetési rendszer, amelyből a fiatalok láthatják, melyik diplomával, milyen elhelyezkedési esélyeik vannak.
Az államtitkár tudatta, a társadalmi infrastruktúra operatív program keretében újabb 60 milliárd forintot használhatnak fel a központi régión kívüli térségekben a természettudományi és műszaki képzési infrastruktúra támogatására.
Gőgös Zoltán, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára elmondta, hogy korszerű képzésben részesülő fiatal szakemberek nélkül nem lenne megvalósítható az informatikai földügyi rendszer fejlesztése.
Forrás: MTI