A politikus közölte: frakciószövetség helyett önálló frakcióban tevékenykednek tovább, így több egyeztetésre lesz szükség a közgyűlés elé kerülő álláspontok kialakításakor és a kötelező szavazás elve nem köti meg a kezüket. Ugyanakkor hangsúlyozta: változatlanul együtt kívánnak működni a Fidesszel a pártszövetségi politikának megfelelően.
Megítélése szerint a KDNP-frakció önállóvá válása arra teremt lehetőséget, hogy meggyőző viták, érdemi egyeztetések előzzék meg az egységes vélemény kialakítását, amellyel a közgyűlés elé lépnek.
A frakcióvezető indoklásként elmondta: ha meg akar erősödni a Kereszténydemokrata Néppárt, akkor önálló frakcióként kell működnie.
Emlékeztetett: a korábbiakban a nagyobb horderejű, a várost érintő ügyekben nem egyszer a Fideszétől eltérő volt a véleményük, amelynek nem tudtak érvényt szerezni, a nagyobb létszámú Fidesz-frakció bármikor le tudta szavazni őket. A frakciószövetséggel kapcsolatos megállapodás értelmében viszont a többségi vélemény alapján egységes álláspontot kellett képviselni a közgyűlésben. Emiatt feszültségek keletkeztek a két párt frakciója között.
Ottófi Rudolf KDNP-s alpolgármester a sajtótájékoztatón közölte: a döntésről levélben tájékoztatták a polgármestert és Dézsi Csaba Andrást, a Fidesz frakcióvezetőjét.
Szabó Jenő, a Fidesz-frakcióból a KDNP-frakcióba "átigazolt" önkormányzati képviselő az MTI érdeklődésére elmondta: nem volt könnyű a döntés, mégis megtette, mert úgy gondolja, hogy választókörzetének érdekeit, fejlesztési törekvéseit a KDNP-frakcióban eredményesebben tudja képviselni.