Mint írják, bíznak abban, hogy mindkét kísérlet hatástalan lesz. Hangsúlyozzák: a hatalmi machinációktól elhatárolják magukat, és a tiltakozó dolgozókkal való szolidaritásuk föltétlen.
A nyilatkozat kitér arra is, hogy a hivatalban levő kormánynak az egészségügyet és a nyugdíjrendszert érintő reformtervei, valamint általában a közszolgáltatások leépítése vagy privatizálása elleni sztrájkhoz hasonló okok miatt franciaországi és németországi szakszervezetek is sztrájkolnak.
"A szociális állam maradványait lebontó neokonzervatív-neoliberális támadással szemben megindult - végre Magyarországon is - a dolgozók ellentámadása" - fogalmaznak. Felidézik: az 1980-as évek közepe óta az egymást követő kormányok folyamatosan a dolgozókra hárítják az egymást követő válságok terheit, miközben a profitok növekednek.
Álláspontjuk szerint a sztrájkoló munkások mindenki érdekében nyúlnak a sztrájk fegyveréhez: az utasok, a fogyasztók, a páciensek, a népjóléti rendszerel ügyfelei, a tanulók, a szülők érdekében is.
A nyilatkozatot többek között Artner Annamária közgazdász, Galló Béla politológus, Hajdú János újságíró, volt országgyűlési képviselő, Krausz Tamás történész, Najmányi László író, filmes, képzőművész, St. Auby (Szentjóby) Tamás képzőművész, író és Tamás Gáspár Miklós, az MTA Filozófiai Kutatóintézetének tudományos főmunkatársa, az ATTAC Magyarország alelnöke is aláírta.