A művészeti vásár rangját a növekvő nemzetközi érdeklődés is mutatja: három francia galéria bemutatkozásával a díszvendég idén Franciaország lesz.
A név megváltoztatását az is indokolta, hogy egyre nagyobb a külföldi érdeklődés, ezért egy mindenütt érthető nevet kellett választani.
Az Art Fair magában foglalja a régen Plug néven futó kortárs művészeti felvonulást is, amely változatlanul egy sátorban csatlakozik a Műcsarnok patinás épületéhez.
A Budapest Art Fair jelszava: friss, színes, multikulturális. A szervezők idén a klasszikus és modern festészetre, valamint a kortárs képzőművészetre helyezik a hangsúlyt.
A kiállítandó műtárgyakat neves zsűri szemrevételezte előbb és meghatározott kritériumrendszer alapján válogatott. Tavaly még önkéntes alapon történt a zsűrizés, idén már kötelező volt.
A francia és a magyar kultúra közös kapcsolódási pontjaként a francia galériák Párizsban élt magyar művészek alkotásait is elhozzák Budapestre. A Galérie la Minotaure Alfréd Réth műveiből rendez mini tárlatot: ő Vasarely után az egyik legismertebb magyar származású, Franciaországban élő és alkotó festőművész volt.
A kiállítók között megtalálható szinte az összes neves galéria és aukciós ház. A háromnapos eseményt gazdag kísérő programok színesítik. Lesznek filmvetítések a Műcsarnok Auditóriumában, tárlatvezetés, Art Magazin szakmai fórum, megannyi könyvbemutató és dedikálás is.
A november 25-i karikatúra- és képregény aukción 130 tétel kerül kalapács alá, köztük egy Daumier-litográfia. Az árverést Winkler Nóra vezeti.