Az Írói önvallomások és műhelytitkok alcímű kötetben a múlt év szeptembere és decembere között elhangzott előadások olvashatók, a kötet végén található fotómellékletben pedig az órákon készült felvételek láthatók.
Hogyan szerezhetünk az íráshoz kellő élettapasztalatot? Honnan lehet tudni, hogy amit írtunk, az szép és jó? Mi a kritika valódi haszna? Miről árulkodnak a példányszámok? Melyek a regényírás forrásai? Mi az író felelőssége? - a kiadó közlése szerint ezekre a kérdésekre kap választ az olvasó.
A mintegy 230 oldalas mű lapjain Ba:cher Iván Szépírás és újságírás, Balla Zsófia Kisebbségi irodalom - magyar irodalom - világirodalom, Békés Pál Írók, gangok, gyerekek címmel jegyez írást.
Csaplár Vilmos Amit nem tudok..., Konrád György Az írásról, Kornis Mihály Az írás életforma, Kukorelly Endre Leírások című előadása kapott helyet a kötetben. Márton László az alkotói válságról és annak leküzdéséről, Németh Gábor az irodalom intézményrendszeréről, Schein Gábor a vers és az agy viszonyáról, Szilágyi Ákos a költészet határsértéseiről beszélt a kötet tanúsága szerint.
Spiró György: Tiszteljük a szereplőinket!, Térey János: Mit kíván a magyar tájvers?, Vámos Miklós: A dialógus címmel vall műhelytitkairól.
Oroszlán Éva, az íróakadémia programvezetője elmondta, hogy a kötet folytatásait már tervezik, többek között az idén indult dalszövegíró, illetve bestselleríró mesterkurzus előadásait is szeretnék nyomtatásban kiadni.