A vidéki rendőrség felállása, azaz 1932 óta ilyen jelentős esemény, ekkora átszervezés nem volt a rendőrség életében - hangsúlyozta Dégi Endre a rendőrség és a határőrség integrációjáról, az ez év január elsejétől életbe lépett szervezeti átalakulásról, és az ezzel kapcsolatos változásokról szólva.
Közölte: a létszámbővüléssel - 425 határőr került át a rendőrség állományába - több feladatot és nagyobb felelősséget is kaptak.
A főkapitány a jelenleg 1.578 fős megyei szervezet működését illetően az egyik legjelentősebb változásként a határrendészeti szolgálatot említette, amelyhez három határkirendeltség, a barcsi, a bolhói és zákányi tartozik, valamint a megyei kapitányságon működő idegenrendészeti osztály.
A szolgálat feladata, hogy biztosítsa Somogy megye 161,2 kilométeres külső schengeni határszakaszán az államhatár őrzését, a határforgalmat, a határtérség rendjét, és működtesse az úgynevezett migrációs hálót, azaz mélységi ellenőrzést végezzen - mondta a dandártábornok, hangsúlyozva: mindent elkövetnek, hogy a rendőrségi szervezetbe integrálódott határőrség megfeleljen a követelményeknek.
Dégi Endre tájékoztatása szerint ugyancsak a somogyi főkapitánysághoz került a 111 fős nagykanizsai székhelyű bevetési szolgálat, amely szükség szerint Somogy megye egész területén vesz részt közbiztonsági feladatokban, sport és kulturális rendezvények biztosításában .
A főkapitány kitért arra is, hogy az autópálya-rendőrség megszűnésével az autópálya-szakaszokat felügyelő alosztályok átkerültek a megyékhez, így a balatonvilágosi és fonyódi alosztály is Somogyhoz tartozik.
A Balaton közbiztonságára vonatkozó kérdésre válaszolva közölte: ez évtől a nyári szezonban az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) segítsége nélkül, a bevetési szolgálattal oldják meg az ezzel kapcsolatos feladatokat.