Szűcs László alezredes ismertetése szerint a 12 gyanúsított főleg olyan németországi hoteleket keresett fel, amelyekben éjszaka nem dolgoztak a portán. Bejelentkeztek a szállodákba és éjszaka szétszerelték a bankkártya elfogadó terminált, abba mikroelektronikai eszközöket szereltek be, így jutva hozzá az adatokhoz. A szállodákban egy-két hétig tartózkodtak, majd az adatokkal telt eszközöket eltávolították a POS-terminálokból.
A csoport 2004. szeptembere és 2005. júniusa között tevékenykedett. Ez idő alatt mintegy 100 kártyát készítettek el a megszerzett adatokból. A rendőrség tudomása szerint magyar állampolgár bankkártya-adatait nem szerezték meg a bűnszervezet tagjai.
A hamis bankkártyák segítségével a számlákról leemelt különböző összegeket márkás ruházati cikkekre, ékszerórákra, parfümökre és egyéb értéktárgyakra fordították Németországban, Ausztriában, Olaszországban és Csehországban. A megszerzett árut ezt követően Magyarországon értékesítették.
A rendőrség szerint a bűnszervezet így összesen 35 millió forint kárt okozott.
A rendőrség még 2005-ben fogta el az ügy több gyanúsítottját. Egyiküktől márkás ruházati cikkeket, parfümöket foglaltak le összesen mintegy ötmillió forint értékben.
A gyanúsítottak közül két férfit a Frankfurti Repülőtéren kaptak el a német hatóságok, őket az Interpolon keresztül adták át a magyar társszerveknek.
A 12, ma már szabadlábon védekező gyanúsított ellen decemberben fejezte be a nyomozást a rendőrség és a napokban küldik meg a Fővárosi Főügyészségnek az ügy 15 ezer oldalas nyomozási iratát. A Nemzeti Nyomozó Iroda összesen 255 rendbeli bűncselekmény, így készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel való visszaélés, hamisítás, orgazdaság és közokirat-hamisítás miatt javasol vádemelést a csoport tagjai ellen.