Ráadásul ezek közt található Indonézia mind a hat teljeskörűen védett teknősfaja, valamint az az öt nem őshonos teknős faj, amely szintén védett.
A teknősök az illegális vadállat-kereskedelem legnépszerűbb tételei közé számítanak, és vagy kisállatnak adják el őket például Japánban, vagy élelemként értékesítik, főként Kínában.
"A védett fajok nyílt kereskedelme a hivatalos szervek gyengeségét mutatja, valamint a törvény gátlástalan megsértését" - mondta Chris R. Shepherd, a TRAFFIC dél-ázsiai részlegének illetékese és a felmérés egyik vezetője.
Tonny Soehartono, az indonéziai erdőügyi minisztérium illetékese elismerte, hogy a teknősök illegális kereskedelme aggasztó probléma: "Elismerjük, hogy így van, ám az oka egyrészt a hatalmas kereslet, másrészt a visszaszorítására használható pénzforrás hiánya".
A TRAFFIC ellenlépések megtételére szólította fel az indonéziai kormányt, valamint az indonéziai Hüllő- és Kétéltű-kereskedelmi Szövetséget arra kérte, hogy büntesse meg azon tagjait, akik veszélyeztetett vagy védett teknősfajokat értékesítenek.