A fesztivál előadóművészei, együttesei az évek során több mint 500 magyar és külföldi kompozíciót mutattak be. A 20. Mini-Fesztivált a Művészetek Palotája Fesztivál Színházában tartják, január 25-én, 26-án és 27-én. Az évforduló alkalmából csak magyar művek hangzanak fel - tette hozzá a titkár.
A fesztivál négy hangversenye közül kettőn, pénteken és szombaton este kamaraművek szólalnak meg, szombat délután kórusok lépnek fel. A vasárnapi záróhangverseny főszereplője a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara és Énekkara Maros Rudolf, Durkó Zsolt műveivel, az est karmestere az angol - jó néhány művet már bemutató - Lionel Friend.
"A zene lelki mélységet ad, választ az élet alapkérdéseire - a zene egy korszak lenyomata és hiteles tanúja. Talán hitelesebb, mint a fénykép vagy az írott szó. Mert a múltat jelenti, a gyökereket, s ugyanakkor jövendöl. A zene a nemzethez való tartozást jelenti és az összes emberhez való tartozást. A zene mindenre képes". Durkó Zsolt e gondolatait a tizedik Mini-Fesztivál műsorfüzetében idézték 1998-ban, ő volt az, aki - a Magyar Zeneművészeti Társaság alapító elnökeként - létrehozta, és majd tíz éven át szervezte is a Mini-Fesztivált.
Dubrovay László, Bujtás József, Madarász Iván, Dragony Tímea, Tihanyi László, Meskó Ilona Lendvay Kamilló művei a magyar zeneszerzés legkülönbözőbb generációit vonultatják fel a pénteki első, kamarazenei összeállításban.
A Mini-Fesztivál zenekari koncertjén, vasárnap pedig azok a szerzők kerülnek reflektorfénybe, akiknek pályája az 1960-as években bontakozott ki. Még annak az évtizednek a termése Maros Rudolf és Durkó Zsolt műve, míg Kocsár Miklós kompozíciója a nyolcvanas, Bozay Attila versenyműve pedig már a kilencvenes években készült.