A betegszállítás átszervezése kapcsán ugyanis Békés megyében alakult ki az egyik legnagyobb kapacitáshiány, ezért tekintette át a kialakult helyzetet a megye illetékes bizottsága.
Csaba István, a grémium elnöke arra volt kíváncsi, hogyan jött létre az a helyzet Békésben, hogy az ellátásra szoruló lakosság számához viszonyítva január elejétől ebben a régióban áll az egyik legkevesebb jármű a betegek rendelkezésére.
Mucsi Gyula, az ÁNTSZ regionális vezetője tájékoztatójában elmondta, hogy hivatala az elmúlt év decemberének végén értesült hivatalosan arról, hogy az idei esztendő januárjától hogyan gondolja az átszervezést a szaktárca, illetve az egészségbiztosítási pénztár. Mint mondta, karácsony és szilveszter között elektronikus úton tájékoztatták az érintett háziorvosokat és a kórházakat a betegszállítás új rendjéről. A tiszti főorvos hangsúlyozta: hivatala a törvény végrehajtója, így annak eldöntésében, hogy a szaktárca, illetve az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) melyik vállalkozással állapodik meg a betegek szállításáról, nincs kompetenciája.
Hozzátette: intézménye eddig minden olyan vállalkozásnak megadta a támogatási javaslatát, amely hozzáfordult.
Kapás József, az OEP megyei igazgatója azt hangsúlyozta hozzászólásában, hogy az elmúlt esztendő végen 11 gépjármű foglalkozott betegszállítással Békésben, és az idén január elejétől, a minisztériumban történt egyeztetéseket követően, további 10 jármű beállítására lehet számítani.
A két szakember egyébként egybehangzóan kifejezte bizakodását, hogy az így létrejövő 21 járműs kapacitás megoldja a Békésben kialakult szállítási anomáliákat.