"A Budapest Bábszínház színpadán igazi kortárs mese elevenedik meg: mindennapi, XXI. századi valóságunk találkozik itt a varázslatos mesevilággal" - írta az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében a teátrum.
Az összegzés szerint a Csillagfiú egy mai kiskamasz története egy néha kegyetlen, de igazságos világban, ahol a hibákat jóvá lehet tenni, ahol a rosszakról végül lehull az álarc, ahol a jó elnyeri méltó jutalmát.
A színház tájékoztatása szerint a csodálatos jelmezek és a Gaudí ihlette látvány találkozása különleges élményt ígér.
A darabot Oscar Wilde (1854-1900) ír származású angol költő, író meséje nyomán Gerevich András írta, az előadást Tengely Gábor rendezésében láthatja a közönség.
"Van egy erdő, mesékkel teli. Ahol az állatok beszélni tudnak. Van egy fiú, olyan, mint Te. Arról álmodik, hogy híres lesz, gazdag és hatalmas. Arca szép, mint a kelő nap, szeme ragyogó, mint a csillagok. De neki nincsenek barátai. Van egy koldus, aki súlyos titkot őriz. Van egy átok" - így indul a mese.
Egy nap a fiú elveszti szépségét - csúf lesz, mint a varangy, és ijesztő, mint a patkány. Van egy út, ami a fényes tornyú városba vezet, ahol a legédesebb mosoly rettentő gonoszságot takar, s a három próba veszélyekkel teli: a hírnévnek hatalmas ára van. Van-e megoldás? Van-e a fiú szívében szeretet? Van-e varázslat, megtörni az átkot? - ezekre a kérdésekre ad választ az előadás.
A Budapest Bábszínház szerint "Oscar Wilde szecessziós meséje különösen aktuálisnak hat napjainkban, amikor a külsőségek egyre inkább elvonják a figyelmet a valódi értékekről".
A darab kisfiú hőse nagy utat jár be, mire megtanulja, mi a különbség valóság és látszat, igazi szeretet és álságos kedveskedés, ember és tükörképe között. Az út végére felnő: az átok sújtotta bábfiú hús-vér ember lesz.
A 8 éves kortól ajánlott előadáshoz a díszletet, a bábokat és a maszkokat Bodor Judit tervezte, a jelmezek Tomka Zsóka munkái. Az úrnő maszkját Miókovics Mátyás készítette.