A nagykövet kiemelte: az Egyesült Államok az elsők között ismeri majd el a független Koszovót. April H. Foley szerint nem minden EU-tagállam fog az első nagy csoportba tartozni, "hezitálni fog egyebek mellett Ciprus és Görögország is".
(Szelestey Lajos magyar külügyi szóvivő reagálásában a távirati irodának hangsúlyozta: Magyarország az EU egységes döntésére vár, és ahhoz csatlakozik majd.)
A koszovói kormányfő alkotmányozással kapcsolatos kijelentésére reagálva April H. Foley a sajtóbeszélgetésen elmondta: nem szakértője a kérdésnek, de Koszovónak a függetlenség kikiáltása után sokat kell tennie a demokrácia és a demokratikus intézmények kiépítéséért. Hasim Thaqi a héten a BBC-nek azt mondta: a függetlenség kikiáltásának napján Koszovónak kész alkotmánya lesz, az erről szóló nyilvános vita már elkezdődött.
Irakról szólva April H. Foley hangsúlyozta: nem meglepő, hogy mindegyik szereplő követett el hibákat Irakban, ugyanakkor jelentős sikerek is vannak. Az amerikai csapatok egy része már elhagyta az országot, és a tervek szerint további katonák vonulhatnak ki Irakból, akiket várhatóan nem is fognak pótolni - tette hozzá.
Az Egyesült Államok budapesti nagykövete a távirati iroda kérdésére elmondta: a most folyó amerikai elnökválasztásnak lehet hatással az iraki helyzetre. Egyes jelöltek gyorsabban vonnák ki a csapatokat a közel-keleti országból, mint mások, de ha valaki hivatalba lép, akkor az ott rendelkezésre álló többletinformáció alapján fog majd dönteni - húzta alá.
Afganisztánnal kapcsolatban a misszióvezető kiemelte: nem ért egyet azzal, hogy az afganisztáni szerepvállalás kudarcot vallott, ugyanakkor nem tudja, helyes-e a mostani stratégia. A NATO teljesítette az eddig kitűzött céljait, de a végeredmény elérése lehet, hogy a tervezettnél több időt fog igénybe venni - fűzte hozzá.