A meglehetősen szerény sírkamra egy V. dinasztia-korabeli pap és tisztviselő, Neferinpu végső nyughelye volt. A sírt még 2006-ban fedezték fel cseh régészek, ám csupán most nyitották fel. Mint kiderült, Neferinpu 4500 éven keresztül háborítatlanul nyugodott a sírkamrában: erre utal, hogy a tíz méter mélyen fekvő helyiség tele volt áldozati ajándékokkal, s az eltávozott személyes tárgyaival - olvasható a National Geographic honlapján.
Az ásatást irányító Miroslav Barta szerint a lelet jelentősége abban áll, hogy a sírkamra teljesen érintetlen, senki sem látta, vagy érintette az Óbirodalom óta a tárgyakat. A lelet értékét növeli, hogy igen ritka, ha egy olyan középosztálybeli személy sírja, mint amilyen Neferinpu volt, nem kelti fel a rablók figyelmét.
A sírkamrában ugyan nem bukkantak aranyra, vagy ezüstre, az igazi értéket azonban a leletek által nyert bőséges információ jelenti, amely betekintést nyújt az Óbirodalom középosztályának temetkezési szokásaiba.
"Napjainkban az egyiptológia nem a felfedezésekről, nem a csodálatos tárgyakról, hanem az információról szól" - hangsúlyozta Miroslav Barta.
A kétszer négyméteres sírkamrában a régészek áldozati tárgyak tucatjaira bukkantak, köztük 10 lepecsételt söröskorsóra, nyolcvannál több kis mészkőedényre, egy aprócska illatszeres tégelyre, valamint a jelképes étel- és italáldozatokat tartalmazó tányérokra és serlegekre.
A sírkamrában négy, az elhunyt belső szervei tárolására szolgáló edény, úgynevezett kanopusz volt.
A tetem a szarkofágban meglehetősen rossz állapotban maradt fenn, hiszen a temetés idején az óegyiptomi mumifikálási módszerek még gyermekcipőben jártak.
A múmia mellett fajanszgyöngyök százai hevertek, valamint az óegyiptomi hivatalosságokat megillető kétméteres sétapálca, a hegyén apró aranydíszekkel.
A szarkofágban egy fajogar is volt, amely Neferinpu hivatali rangjára utal.
A sírkamra álajtaján talált felírat szerint Neferinpu két V. dinasztiabeli uralkodó - Neferirkara (Kr. e. 2475-2455) és Neuszerré (Kr. e. 2445-2421) alatt szolgált. Két tisztséget töltött be - a papi hivatás mellett köztisztviselő is volt, ami Miroslav Barta szerint általános volt Neferinpu korában.
Szalima Ikram, a kairói Amerikai Egyetem egyiptológus-professzora szerint fontos tisztségei ellenére Neferinpu nem tartozott az óegyiptomi társadalom elitjéhez. Gazdag volt ugyan, de nem túlságosan, s sírja betekintést nyújt az óegyiptomi társadalom adott szegmensének életébe.
Neferinpu végső nyughelye a régészek szerint szokatlan elhelyezkedése és szerény kivitelezése miatt nem keltette fel a sírrablók figyelmét, akik biztosak voltak abban, hogy semmi értékesre nem lelnek benne.