A LOW-fesztivál 20 budapesti helyszínen mintegy 100 programot, 500 előadóművészt mutat be február közepétől egy hónapon keresztül. A németalföldi művészet egyik fénykora a 14-15. századi reneszánsz, a másik a 16-18. századi barokk - nem véletlen, hogy a régizenei előadásmód története több flamand (holland és belga) együtteshez is kapcsolódik.
A február 28-án a Fesztivál Színházban fellépő Combattimento Consort Amsterdam egy ritkán hallható Händel-oratóriuamot szólaltat meg. Az 1982-ben alakult együttest az alapító Willem de Vriend vezényli.
Március 2-án igazi németalföldi zenét ad elő a nem kevésbé nemes consort, a leuveni székhelyű Capilla Flamenca. Előadásuk címe: "Négy évszak az Ars Nova korában. Négy férfiénekes és három hangszeres mutatja meg, a 14-15. századi "kis" szerzők (Baude Cordier, Thomas Fabri, Philippe de Vitry, Oswald von Wolkenstein, Jehan Vaillant, Guillaume de Machaut, Martinus Fabri) milyen "nagy" zenéket alkottak. A koncert igazi ínyenccsemege a régizene-rajongóknak.
Aligha szorul bemutatásra az Amszterdami Barokk Ének- és Zenekar, akiket az alapító Ton Koopman, a régizenélés egyik "nagy öregje" vezényel. A világ egyik első számú historikus együttesét a karmester 1979-ben alapította. Most két Telemann-művet adnak elő, a ritkábban hallható Viharóda mellett a közelgő Húsvéthoz kapcsolódó Jézus feltámadása és mennybemenetele című oratóriumot. Ez a koncert méltó koronája, záróakkordja a LOW-fesztiválnak. A hangverseny a Filharmónia Budapest Kft-vel közös rendezésben jön létre.