A főpolgármester Budapest vezetői és polgárai nevében részvétét fejezte ki a gyászoló családnak, továbbá elrendelte, hogy a Városházára tűzzék ki a fekete zászlót.
Danielisz Béla szocialista politikus az MTI-nek nyilatkozva azt hangsúlyozta, hogy a fővárosi önkormányzat és a közterület-felügyelet számára egyaránt óriási veszteség a rendkívül felkészült szakmai vezető eltávozása. Az egykori rendőri vezető elkötelezett híve volt a fővárosi önkormányzat és az illetékes szakbizottság által szorgalmazott városi rendőrség létrehozásának - méltatta életútját, hozzátéve, hogy Barna Sándor jogi és rendőri múltja jelentősen segítette a közterület-felügyelet határozott irányításában.
Kiemelte: Barna Sándor olyan emblematikus vezető volt, akinek elvitathatatlan érdeme volt abban, hogy az 1990-es évek elején a demokratikus átalakulás feszültségek nélkül valósulhatott meg. A taxisblokád idején Budapest rendőrfőkapitányaként, a későbbiekben pedig, több mint tíz éven át, Demszky Gábor főpolgármester személyes tanácsadójaként tevékenykedett.
Az elnök elmondta azt is, hogy a közterület-felügyeletnél egyelőre a helyettes veszi át az ügyek intézését, rövidesen pedig pályázatot írnak ki a posztra.
A főpolgármesteri hivatal közleményt adott ki, amelyben emlékeztet: Barna Sándor Budapest rendszerváltás utáni első rendőrfőkapitánya a taxis-blokád idején kijelentette: amennyiben parancsot kap a békés tömegek elleni erőszakos fellépésre, lemond tisztségéről.
Utaltak arra is, hogy a blokád után távoznia kellett a BRFK éléről, majd ezt követően a főpolgármester közbiztonsági és bűnmegelőzési tanácsadójaként dolgozott tovább. 2005-ben lett a közterület-felügyelet vezetője. A Fővárosi Közgyűlés 2006-ban a Főváros Biztonságáért díjban részesítette, majd egy évvel később Sólyom László köztársasági elnök rendőr altábornaggyá léptette elő.
Az elhunytat a fővárosi önkormányzat és a Fővárosi Közterület-felügyelet is saját halottjának tekinti. A főváros díszsírhely felajánlásával is tiszteleg Barna Sándor emléke előtt.