Ez azt jelenti, hogy nem zárható ki a terrorfenegetés esete sem - vélekedett a szocialista politikus.
Az alelnök szerint az indulatok folyamatos szítása, a pályázat kiírását követően mesterségesen, politikai okokból kialakított hangulat egyes szélsőségeseket ilyen és ehhez hasonló tettekre bátoríthat.
Ez az eset is arra inti a közélet szereplőit, hogy az indulatok felkorbácsolásával óvatosabban kellene bánni - szögezte le Merczel József.
A "Brómcián" feliratú dobozra még február 14-én bukkantak az egri kórház intézményi gyógyszertárában. A későbbi laboratóriumi vizsgálat megállapította, hogy valóban a veszélyes mérget tartalmazza a hűtőkamrából előkerült tartály, ám az ott dolgozók nem tudják, hogy miként került oda.
Az egri rendőrkapitányság és a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság bűnügyi igazgatósága külön nyomozócsoportot hozott létre a bűncselekmény felderítése érdekében. A rendőrség visszaélés méreggel bűncselekmény elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást a történtek kiderítésére.
A kórház vagyonkezelésére november 30-án írt ki pályázatot a fenntartó megyegyűlés. A tervezett funkcionális privatizáció ellen több civil szervezet tiltakozott demonstráción, a közgyűlés üléseit folyamatos, sokszor nyomdafestéket nem tűrő bekiabálások zavarták meg. Ugyanakkor a testületben ellenzékben politizáló Fidesz is a pályázati kiírás ellen szavazott.
Az ellenzéki képviselők azzal vádolták a testület szocialista vezetését, hogy a több hazai egészségügyi intézményt, a többi között a hatvani és a gyöngyösi kórházat is működtető HospInvest Zrt.-re szabták a vagyonkezelésre kiírt tendert.