A 35 és 64 év közötti korosztályban már 2005-ben 11 százalékkal csökkent a szívinfarktusok száma az egy évvel korábbi adatokhoz képest. A 65 és 74 év közöttiek körében nyolc százalékos csökkenést mértek.
Az eredményeket olyan római lakosokra alapozták, akik szívroham következtében kerültek kórházba, vagy haltak meg. A római egészségügyi hatóság (ASL) megbízásából Giulia Cesaroni és csapata által készített tanulmány az American Heart Association Circulation című szakmai folyóiratában jelent meg. "A számok magukért beszélnek" - értékelte az eredményeket Thomas Hering, a német tüdőgyógyászati szövetség elnökségi tagja. "A nyilvános helyeken bevezetett dohányzási tilalom igenis hatásos. Minél előbb lép életbe egy átfogó dohányzási tilalom, annál több életet lehet megmenteni" - fűzte hozzá a professzor.
A tanulmány szerint a dohányzási tilalomnak a nem dohányzók is haszonélvezői, akik a tiltás nélkül munkahelyükön és magánéletükben egyaránt ki voltak téve annak, hogy akaratukon kívül dohányosokkal együtt füstöljenek.