Ragadozók a múzeumban!
Foggal-karommal címmel emlős ragadozókat bemutató interaktív kiállítás nyílt szerdán Budapesten, a Magyar Természettudományi Múzeumban. Az érdeklődők kitömött álló feketemedvét, aranysakált, fehérfarkú nyestet, lapátfülű kutyát, foltos hiénát, sarki fark
2008. február 27. szerda 17:51 - Hírextra
Matskási István, az intézmény főigazgatója kiemelte, hogy a november 17-ig megtekinthető kiállításon értékes fajokat, preparátumokat csodálhatnak meg a látogatók. A gyűjtemény a Magyar Természettudományi Múzeum tulajdonát képezi - fűzte hozzá.
Vedrik Róbert, a Szegedi Vadaspark igazgatója azt hangsúlyozta, hogy a vendégek olyan fajcsoportot ismerhetnek meg, amely mindenki számára érdekes. "Érdekes azért, mert fél tőlük, érdekes azért, mert tiszteli őket, érdekes azért, mert szereti őket" - mondta.
Az igazgató rámutatott arra, hogy a kiállítás révén az érdeklődők jobban megismerheti a ragadozókat, s az állatokat veszélyeztető tényezőket. Megemlítette azt is, hogy a bemutatott ragadozók korábban a Szegedi Vadaspark lakói voltak.
A múzeum összegzése szerint a kiállítás röviden áttekinti az emlősök törzsfejlődését, főbb jellemzőiket, felépítésüket, életmódjukat, élőhelyeiket és azt, hogyan alkalmazkodtak az emberi tevékenység és vadászat miatt egyre szűkülő élettérhez.
A látogatók választ kaphatnak például arra, miért marad mindig éles a jaguár karma, miért nem csúszik el a gepárd futás közben, milyen erős az oroszlán harapása, hol élnek a legnagyobb ragadozók a Földön, s miért kell védeni őket.
A tárlat célja, hogy tudatosítsa az emberekben: a ragadozó emlősök nem kártékony dúvadak és nem az állatkertek ünnepelt "sztárjai", hanem tágabb környezetünk tagjai, a természet állapotának jelzőfajai.
Forrás: MTI