Azért csökkentettük a napokban az ellenőrzés intenzitását, mert a löszdombot sikerült dupla kordonnal elkeríteni, s elhelyezni azokat a táblákat, melyek figyelmeztetnek a veszélyre és megtiltják a belépést az egyébként önkormányzati tulajdonú területre - mondta el Zsobrák Péter.
Hozzátette: a rendőrség az omlás kezdete óta folyamatosan, szinte erején felül őrizte a Vár- és Szent János-hegyre vezető utakat, hogy megakadályozza a bámészkodók bejutását, de az egyenruhásokra másutt is szükség van.
A baranyai Dunaszekcsőn február 12-én hirtelen hat métert süllyedt és elindult a Duna felé az a félmillió köbméteres löszfal, amely a tavaly ősszel megrepedt löszdombról vált le. A Baranya Megyei Védelmi Bizottság titkára, Milos Attila akkor elmondta, hogy a területen található négy üresen álló hétvégi házból egy összedőlt, személyi sérülés azonban nem történt, emberéletek nincsenek veszélyben.
A rendőrség a balesetek megelőzése érdekében lezárta a környéket, a katasztrófavédőkön és a geológusokon kívül senkit sem engednek az érintett partszakasz közelébe. A hajóforgalom korlátozására nincs szükség.
Faller János, Dunaszekcső polgármestere tavaly szeptemberben tájékoztatta az MTI-t arról, hogy a településen a vízellátás és négy hétvégi ház került veszélybe, mivel a Duna partján található, mintegy 8,6 hektáros löszdombon az esőzések következtében az idők során több száz méter hosszú repedés keletkezett.
Hargitai János, a Baranya Megyei Közgyűlés kereszténydemokrata elnöke az MTI-nek február közepén azt mondta: a 30 méter magas löszfal már 15 métert csúszott lefelé és csaknem 500 méteres szakaszon fenyeget leszakadással. Ezért újabb huszonnégy telek, rajta tizenegy épület került veszélybe. A település vízellátása jelenleg nincs veszélyben, ám a Dél-dunántúli Regionális Vízművek közeli víztárolóját hamarosan új helyre telepítik.
A löszfalról múlt hét szombaton lezuhant egy férfi, őt a mentők súlyos sérülésekkel szállították kórházba.