A megbeszélésen a két miniszter elsősorban a magyar külkapcsolatokat is érintő kérdéseket tekintette át, többek között a Rába szennyezését, a tervezett heiligenkreuzi szemétégető- és a tőketerebesi hőerőmű-projektet, a németországi eredetű hulladék illegális Magyarországra szállítását, a verespataki bányaprojektet, illetve a Tisza ukrajnai hulladékszennyezését - írta a környezetvédelmi tárca MTI-hez eljuttatott közleményében.
A tájékoztatás szerint a két tárcavezető egyetértett abban, hogy a környezet megóvása Magyarország és az érintett országok, valamint állampolgáraik közös érdeke, ami a külföldi partnerekkel közös gondolkodást, és egymást támogató cselekvést igényel. A magyar diplomácia is hatékonyan közreműködik abban, hogy sikerüljön érvényt szerezni ezeknek a környezetvédelmi érdekeknek, számítva az érintett partnerországok, önkormányzatok és a civil társadalom támogatására is.
A tárcavezetők egyúttal megvitatták, hogy milyen előkészítő munkát, tárcaközi és társadalmi együttműködést igényel a Magyarország számára kiemelkedően fontos európai bizottsági klíma- és energiapolitikai intézkedési csomag. Ez az Európai Unió erőfeszítéseinek is középpontjában álló ügy, ezért a két politikus egyetértett abban, hogy e kérdéskör hatékony, eredményes kezelése alapvetően fontos a hazai, európai integrációs és nemzetközi - két- és többoldalú - politikában egyaránt.
Göncz Kinga és Fodor Gábor megállapodott abban is, hogy minisztériumaik a továbbiakban is rendszeresen egyeztetnek az érintett kérdésekben.