Szombaton országszerte pusztító erejű viharos szél tombolt, a legnagyobb erősségű, óránkénti 140 kilométeres széllökést Dél-Budán mérték.
Legtöbb esetben kidőlt fák, megrongálódott épületek, háztetők miatt kértek segítséget, és nagyon sok gépkocsikárról is érkezett bejelentés.
Budapesten összesen 145 alkalommal vonultak a tűzoltók és további 500 esemény miatt kell még intézkedniük. A statisztika szerint 84 esetben fakidőléshez vonultak, 64 alkalommal pedig tető- és épületkárok miatt kellett intézkedniük.
Több esetben elektromos vezetékekre dőlt a fa, a mentés, helyreállítás idejére sok helyen áramszünet is volt.
A fővárosban megrongálódott a Nemzeti Múzeum, a Heim Pál Gyermekkórház, a Fradi-pálya, a XI. kerületi uszoda és egy kispesti bevásárlóközpont teteje és a Városháza egyik kéménye is ledőlt.
A Síp utcában egy társasház teljes tetőszerkezetét gerendástul az utcára döntötte a szél; csak itt nyolc autó tört össze, ám máshol is nagyon sok gépkocsi sérült meg a szélben lerepülő cserepek, téglák és törmelék alatt.
Személyi sérülés nem történt Budapesten. A Ferihegyi Repülőtéren a vihar idejére le kellett állítani a légiközlekedést.
Dobson Tibor ismertetése szerint Bács-Kiskun megyéből 132 bejelentés érkezett, személyi sérülés nem történt és lakhatatlanná sem váltak épületek.
Békés megyében Dévaványán 220 épület károsodott, több épület lakhatatlanná vált.
Borsod-Abaúj-Zemplén megyében 22 alkalommal kellett a tűzoltóknak intézkedniük. Mindössze egy kézsérülés történt, amikor Miskolcon egy fát személyautóra döntött a szél.
Boldván a szél bedöntötte egy ház tűzfalát, a tűzoltók belülről megtámasztották, a lakók pedig egy családhoz költöztek.
Csongrád megyében 18 esetben riasztották a tűzoltókat fakidőléshez, illetve elektromos vezeték szakadáshoz.
Árpádhalmon 15 ház tetőszerkezete sérült meg, az egyik házból életveszély miatt kiköltöztették az ott lakókat.
Fejér megyében 97 alkalommal vonultak a tűzoltók, döntően fakidőlésekhez és épületkárokhoz.
Beloianniszban a könyvtár tetejét teljes egészében, a művelődési ház tetejét pedig csaknem teljesen levitte a szél, az általános iskola tetőszerkezetét pedig több helyen megbontotta.
Kajászón a református templom tornyát rongálta meg a szél, a templomot életveszélyessé nyilvánították.
Győr-Moson-Sopron megyében összesen 90 esethez riasztották a tűzoltókat. Nagyszentjános településen több mint 200 épület rongálódott meg. A lakások azonban lakhatók maradtak, senkit sem kellett elköltöztetni.
Hajdú-Bihar megyében a Debreceni egyetem agrár karának épületének tetejét, Hajdúszoboszlón pedig az Árpád uszoda tetejét rongálta meg a szél.
Heves megyében Tarnabod és Tarnaörs településeken is annyira megrongált egy-egy házat a szél, hogy lakhatatlanná minősítették azokat.
A Jász-Nagykun-Szolnok megyei Jászkiséren egy épület vált lakhatatlanná.
Komárom-Esztergom megyében 155 alkalommal kellett a tűzoltóknak viharkárokhoz vonulniuk. Szombat délután folyamán az M1-es autópálya bábolnai lehajtójánál a szél egy kamiont az autópályára lökött, ketten könnyebben megsérültek.
Nógrád megyében Vanyarc településen 15 épületben keletkezett kisebb-nagyobb kár.
Pest megyében 299 esetben fakidőléshez, 41 esetben épületkárokhoz riasztották a tűzoltókat. Vecsésen az iskola tornatermének 400 négyzetméteres tetejét tépte le az erős szél.
Ugyancsak vecsésen egy lakóházra rádőlt a szomszéd épület tűzfala, amely így lakhatatlanná vált, ki kellett költöztetni az ott lakókat.
Kocsoron egy fa rádőlt egy tanyaépületre, itt ugyancsak ki kellett költöztetni az ott lakókat.
Tolna megyében a vihar leginkább Bátaszék, Bonyhád, Dombóvár, Szekszárd, Tolna és Fadd településeket érintett, elsősorban fakidőlésekhez és tetősérülésekhez riasztották a tűzoltókat.
Zala megyben 35 káresethez vonultak a tűzoltók, elsősorban Nagykanizsa és Lenti környékén.
A MÁV Zrt. közleménye szerint vasárnap reggelre minden vasútvonalon helyreállt a közlekedés, a vonatok ismét menetrendszerűen járnak. A szombati vihar több helyen fákat döntött a vasúti pályára, felsővezetékek szakadtak le.