Paulo Coelho világnézetének darabjait, amolyan egyperces elmélkedéseit tartalmazó gyűjteménye 1997-ben látott napvilágot Brazíliában, a legtöbb országban azonban csak most, Coelho írói világának megismertetése után adják ki - árulta el Bottyán Gergő, a kiadó főszerkesztője.
A Gandhitól, arab filozófusoktól, kínai gondolkodóktól, csodarabbitól és neves íróktól származó idézetekkel dúsított, fennkölt, mégis mai stílusban írt elmélkedések a boldogságra törekvésről szólnak - mondta a szerkesztő.
Hozzátette: az elő- és utószó által kerettörténetbe foglalt gondolatok az író belső konfliktusairól, magával és környezetével való elégedetlenségéről árulkodnak, Coelho megállásra, az értékek észrevételére készteti az olvasót.
A szerző nem ijed meg az ellentmondásoktól, az értékválasztástól - mondta a világnézeti eklekticizmus jellemezte kötetről Bottyán Gergő.
"Hogyan lehet az élet nagy kérdéseiről nem akadémiai székfoglaló stílusában, de mégsem ciki módon filozofálni" - érzékeltette a könyv hangulatát, célját a szerkesztő, hozzátéve, hogy "nem észosztó attitűd jellemzi a könyvet, Coelho nem fél ellentmondásosnak vagy naivnak lenni".
A férfias címet az Elfogadja az angyal kezét alcímmel oldja a 150 oldalas kötet, amelyben Coelho-regényekből ismert meditációs részek olvashatók, de mégsem csupán egy "Best of Coelho" - jegyezte meg Bottyán Gergő.
Paulo Coelho első - a hazájában 1986-ban megjelent A zarándoklat című - művén kívül eddig 11 alkotása látott napvilágot. Az Athenaeum Kiadó 2001 óta kilenc művét jelentette meg, köztük Az alkimista, a Zahír és a Veronika meg akar halni című regényt.
Coelho a világ egyik legismertebb kortárs szerzője, könyvei 62 nyelven jelentek meg és több mint 75 millió példányban keltek el.