Elismerést kapott több nemzetközi kutatócsoport, valamint néhány tudománykommunikációval foglalkozó szakember is. A díjazottak összesen mintegy 2 millió euró anyagi elismerésben részesültek.
Az európai tudományos ismeretterjesztésért járó legrangosabb kitüntetéssel, a Descartes-díjjal jutalmazták az EPICA projektet, amely nagyban hozzájárult annak jobb megismeréséhez, hogy miként változott az elmúlt 800 ezer évben a Föld éghajlata. Ugyanezt az elismerést kapta a VIRLIS projekt, amely előmozdította a lisztéria fertőzés elleni küzdelmet, valamint a nanomotorok fejlesztésével foglalkozó SynNanoMotors projektet is.
Az univerzumunk feltehetően "hiányzó" 96 százalékáról szóló dokumentumfilm kapta a tudománykommunikáció területén odaítélt három díj egyikét. A másik két díjazott Jean-Pierre Luminet tudományos újságíró és Delphine Grinberg írónő lett.
Luisa Corrado mellett a Marie Curie-díjban részesült tudósok munkái olyan témákkal foglalkoznak, mint a gének szerepe a rák kialakulásában, az ultravékony szénbevonatok alkalmazása a szórakoztató elektronikában, a sötétenergia vagy a kis molekulák hatása a szervezet immunválaszára.
Corrado kutatási eredményének rövid összegzéséből sajnos nem derül ki feketén-fehéren, hogy a gazdagság boldogít-e. Csupán annyi olvasható ki belőle, hogy az újszerű gazdasági elemző technikát alkalmazó kutatási program "új megvilágításba helyezi" az ősrégi kérdést, és "segítheti" a politika alakítóit a társadalmi jólét megteremtésére irányuló tevékenységükben.