A kiállítás két legjelentősebb "hazai" darabja a tatai Kuny Domokos Múzeum sajátja. A képek az 1870-es években keletkeztek, Wilhelm Richter munkái, azt a jelenetet örökítik meg, amint az Esterházy családból és vendégeikből álló főúri társaság vadászatra indul, illetve kibukkan az erdőből.
A falkavadászaton az öltözködés divatját az angol minta határozta meg. Férfiaknak rókavadászatokon vörös frakkot, szarvasvadászaton zöld kabátot illett viselni fehér vagy drapp nadrággal, fekete, mandzsettás lakkcsizmával, fekete cilinderrel. A hölgyek öltözéke fekete lovaglókosztüm volt. Ezeket az öltözeteket csodálhatja meg a közönség a múzeumban látható festményeken.
A képek tanúsága szerint Tata a XIX. század utolsó harmadában a Monarchia társasági életének virágzó központja volt, a vadászatok, a színház, a lóverseny és az angol parkok révén részese lehetett a korszak általános fellendülésének.
Esterházy Miklós az angol mintájú lótenyésztés meghonosítása érdekében Angliából személyzetet is hozott az állatok mellé, a múzeum pedig az "angol kolónia" hagyatékából megmaradt berendezési tárgyakat bemutató állandó kiállításba illesztette a falkavadászatot ábrázoló alkotásokat, melyek közül számos a Magyar Mezőgazdasági Múzeum hasonló témájú kiállításáról származik.