Erre azt követően került sor, hogy a szerződés tervezetét, a Markhot Ferenc Kórház további működtetésére és vagyonkezelésére kiírt pályázat nyertesévé nyilvánított HospInvest Zrt., illetőleg a Heves Megyei Önkormányzat jogi képviselői elkészítették - közölte Sós Tamás.
Ugyanakkor a megyegyűlés elküldte a kórház szakmai vezetőtestülete, felügyelő tanácsa és az érdekképviseleti szervek vezetői részére a teljes szerződési szöveget, kérve a testületek véleményét - tette hozzá a politikus.
Az elnök emlékeztetett arra, hogy a megyegyűlés 2007. november 30-i ülésén döntött a pályázat kiírásáról, s az országos és a helyi sajtóban meghirdetett felhívásra a Debreceni Egyetem és a HospInvest Zrt. jelentkezett.
A bírálóbizottság javaslata alapján a megyegyűlés február 29-én úgy döntött, hogy a HospInvest Zrt. kapja meg 20 évre a kórház működtetési jogát.
Egyben úgy határoztak, hogy az eredményhirdetéstől számított 30 napon belül meg kell kötni a pályázat nyertesével az egészségügyi ellátási és vagyonkezelői szerződést.
Sós Tamás hangsúlyozta, hogy a szerződés tervezete a dolgozói kollektívát érintően igen lényeges garanciális elemeket tartalmaz.
A többi között a kórház a továbbiakban is egri székhellyel fog működni, megőrizve súlyponti és oktató kórházi jellegét.
A HospInvest Zrt. a kórházzal közalkalmazotti jogviszonyban álló munkavállalókat, az egészségügyi közfeladat átadását követően, teljes létszámban átveszi. Egyúttal kötelezettséget vállalt arra, hogy a kórház hatályos kollektív szerződését kétéves időtartamra kötelezőnek ismeri el és a tovább foglalkoztatott munkavállalók részére mindazokat a jogokat, juttatásokat biztosítja, amelyeket közalkalmazotti jogviszonyukban élvezhettek.
Ugyancsak kötelezettséget vállalt arra, hogy az érdekvédelmi és szakmai érdekképviseleti szervezetek működését a jogszabályoknak megfelelően a jövőben is biztosítja - mondta a megyegyűlés elnöke.
A funkcionális privatizáció ellen korábban több civil szervezet tiltakozott, a megyegyűlés Fidesz-frakciója pedig azzal vádolta a megye szocialista vezetését, hogy a HospInvestre szabták a pályázatot.
A döntést követően a közigazgatási hivatalhoz, illetve a Közbeszerzési Döntőbizottsághoz fordult a pártfrakció a pályázat eredménytelenné nyilvánítása érdekében.
Ugyanakkor a kórház 1300 dolgozója közül 918-an írták alá azt a nyilatkozatot, amely szerint nem hajlandók lemondani közalkalmazotti jogviszonyukról.