Szili Katalin a nap folyamán később az MTI-nek nyilatkozva hangsúlyozta: nem jó irány, ha minden ilyen kérdésről népszavazás dönt, ez kiderült március 9-én. A változtatásoknak azonban csak úgy van értelmük, ha azoknak megvan a társadalmi támogatottságuk - hangsúlyozta a szocialista házelnök. Hozzátette: bízik abban, hogy nem lesz koalíciós válság a kérdés miatt.
A hét a folyamán a koalíciós pártok vezetői már nyilatkoztak a magántőke egészségügybe történő bevonásáról. Kóka János szerdán újságíróknak azt mondta, a magántőke bevonása az egészségbiztosítási reform lényege, és ha nincsenek reformok, nincs értelme, hogy az SZDSZ a koalícióban maradjon.
"Azért kötöttük a koalíciót, hogy végrehajtsuk a reformokat. A reformokról tehát csak a hatalommal együtt volnánk képesek lemondani" - tette hozzá az SZDSZ elnöke.
Lendvai Ildikó, az MSZP frakcióvezetője szintén kedden "egyéni véleményeként" azt nyilatkozta a stop.hu internetes újságnak, hogy "könnyen lehet", az egészségbiztosítási pénztárakat nemcsak többségi, hanem teljes állami tulajdonban kell tartani.
Az MSZP parlamenti frakciója kedden este informális ülést tartott a kérdésben, amelyen részt vett Gyurcsány Ferenc pártelnök is. Varju László frakcióvezető-helyettes az ülést követően azt mondta, megállapodtak abban, hogy szükség van az egészségbiztosítási törvény finomítására, de azt nem vonják vissza.
A egészségpénztárakról szóló törvényt február 11-én fogadta el a parlament, és február 18-án hirdetették ki.