Giusinak egy medencében kellett úsznia, amelyben hemzsegtek a húsevő halak, húgának, Olgának pedig kígyókkal a testén kellett kiállnia színpadra. Mindez a Dél-Olaszországban turnézó Marino cirkusz produkciójának a része volt. A félelemtől és a jéghideg víztől remegő Giusi egyszer előadás közben megpróbált kimászni a piranhák közül, a tulajdonos viszont nem engedte, erőszakkal tuszkolta vissza. Ezen egy néző annyira felháborodott, hogy a rendőrséghez fordult.
A hatóság civilruhás nyomozókat küldött a helyszínre, az akció sikere érdekében családostul. A nyaraló turistának álcázott rendőrök lefilmezték az előadást, hogy legyen bizonyíték, aztán kollegáik megszállták a Nápolytól délre fekvő Petinában felállított sátrat.
Kiderült, hogy a lányok és szüleik - illegális bevándorlók mind a négyen - január óta a cirkusznak dolgoztak és állandó rettegésben éltek. Anyjuk főzött a társulatra, apjuk pedig az állatokat gondozta. Csótányok között kaptak szállást egy teherautó-utánfutón, amelyet korábban állatok szállítására használtak. A tulajdonos, Enrico Raffaele Ingrassia fejenként heti 480 eurót (120 ezer forint) ígért nekik, amiből 380 eurót az ellátás fejében rögtön le is vont. A család egyszer kapott a munkaadótól enni, Ingrassia húsvét vasárnapi ebédjének maradékát.
16 éves Olga csípője csupa lila folt volt, mert túl szorosan tekeredtek rá a kígyók, és több helyen meg is marták. A sebeket orvos nem látta. 19 éves nővére fülén egy daganat van, kétszer is műtötték még otthon, Bulgáriában. Kezelőorvosa szerint nagyon kell vigyázni, hogy ne kerüljön víz, különösen hideg víz a beteg fülbe. A cirkuszosok alig pár Celsius fokkal fagypont felett tartották a piranhás medence vizét, hogy a hideg fékezze a trópusi húsevő halak aktivitását.
A tulajdonost, fiát és vejét letartóztatták. A sértettek személyes szabadságtól való megfosztásával és rabszolgatartással gyanúsítják őket. A feltételezések szerint a bolgár családot embercsempészek hozták az országba, ezért Ingrassiáék ellen emberkereskedelemben való részvétel gyanújával is indult eljárás.
A Corriere della Serra című lap szerint az eset a "tizenkilencedik századot idézi", de jól mutatja, hogy a rabszolgaság "a modern Itáliában is a valóság része". A La Stampa kommentárja megállapítja, hogy "sajnos nem elszigetelt esetről van szó" és hasonló bánásmódban részesül sok kelet-európai illegális bevándorló nő is, akiket utcai prostituáltként dolgoztatnak.