A látogatók japán módra ünnepelhetik a tavasz beköszöntét: letelepedhetnek a fűre, vagy a padokra, és piknikezés közben gyönyörködhetnek a színpompás, rózsaszínes-fehér ruhába öltözött cseresznyefákban - tudatta az MTI-vel a Füvészkert vezetősége.
A Kortárs Művészeti Egyesülés a Fiatal Művészekért Egyesület és a Füvészkert együttműködésében a képzőművészek a helyszínen alkothatják meg a szakuravirágzás ihlette műveiket. Később az alkotásokból kiállítás nyílik a Füvészkertben.
A cseresznye - akárcsak Magyarországon - Japánban sem egyidőben virágzik, egyrészt a szigetek észak-déli irányú elhelyezkedése, másrészt a különböző fajták eltérő virágzási ideje miatt.
Ott a helyi televíziók és rádiók időjárás jelentéseikben jelzik előre, hol, mikor nyílnak a virágok.
A cseresznyefák virágzása idején a japán emberek családjukkal vagy kollégáikkal kivonulnak egy közeli parkba vagy kirándulóhelyre, ahol leterítenek egy pokrócot, ételt és italt visznek magukkal, tréfálkoznak énekelnek, táncolnak.
A sakurákat, azaz cseresznyefákat ott csak szépségük miatt nemesítik. Rengeteg vers és dal örökíti meg e különleges szépségű növényt. A virágok rövid élete a tisztaság és egyszerűség eszményét tükrözi.