Az ellenzéki politikus arra reagált, hogy Lamperth Mónika szociális és munkaügyi miniszter szerdán bejelentette: a kormány elfogadta a fogyasztóvédelmi törvény módosítására vonatkozó javaslatot, amelynek célja, hogy nagyobb garanciákat, biztonságot adjon a fogyasztóknak.
Koszorús László szerint ugyanakkor a legfőbb problémákat nem sikerült korrigálnia a fogyasztóvédelemért felelős miniszternek, "aki ezen a számára új területen őzgidaként botladozik".
Szerinte Lamperth Mónika célt téveszt, ha azt gondolja, hogy a modern fogyasztóvédelem a kereskedőket védi meg a vásárlóktól, holott a fogyasztók érdekeit kellene képviselni a kereskedőkkel szemben.
A Fidesz szakpolitikusa úgy vélte, hogy a törvénymódosítás legnagyobb visszalépése abban érhető tetten, hogy az állam, az állami hivatalok lemondanak a nyilvánosságra hozatal jogáról, vagyis a jövőben nem hozzák nyilvánosságra azon a cégek nevét, amelyek jogokat sértenek, hanem ezt a lehetőséget átutalják a jogásszal és jogi személyiséggel nem rendelkező békéltetők testületekhez. Koszorús László szerint azonban az állam erről a jogról nem mondhat le, mert ezzel a vásárlók érdekvédelméről is lemond.
Koszorús László a módosítás kapcsán azt is kifogásolta, hogy a Legfőbb Ügyészségtől elvonják a perindítási lehetőséget, és a civil szervezetek közérdekű perindítási lehetőségeit is szűkítik.
A fideszes országgyűlési képviselő felhívta figyelmet arra is, hogy az Országgyűlés nem ültette át a tisztességtelen kereskedelem gyakorlásáról szóló EU-s irányelvet, ami miatt az unió kötelességszegési eljárás alá vonta Magyarországot.
Lamperth Mónika a kormányszóvivői tájékoztatón arról beszélt, hogy a tervek szerint szeptember 1-jén életbe lépő törvénymódosítás szerint szigorodnának a szankcionálás szabályai, így például a fogyasztóvédelmi hatóságnak nem lenne mérlegelési joga a közzéteendő határozatok ügyében, illetve bizonyos bírságminimumot is bevezetnének.
A törvénymódosítási javaslattal kapcsolatban a miniszter többek között elmondta, hogy szigorodnának az üzletbezárás és a bírságolás szabályai. A szigorúbb szabályokat főként akkor alkalmaznák, ha az adott szolgáltatás vagy termék a fogyasztók egészségét, testi épségét veszélyezteti. A fogyasztóvédelmi hatóságnak a közzéteendő elmarasztaló határozatokat minden esetben mérlegelés nélkül nyilvánosságra kell majd hoznia.
Lamperth Mónika elmondta azt is, hogy június 30-ig megalakul a fogyasztóvédelmi tanács, a Szociális és Munkaügyi Minisztériumban pedig jövő év január 1-jétől pedig létre kell hozni az állami fogyasztóvédelmi ügyfélszolgálatot.