A kisebbségi kormányzás döntő részben a szocialisták felelőssége - mondta a pártelnök, aki elmondása szerint azért érkezett a Dél-alföldi régióba, hogy az SZDSZ helyi vezetőinek megpróbálja elmagyarázni a konstruktív ellenzékiség lényegét.
Kóka János hangsúlyozta: Magyarországon olyan kormányra van szükség, amely felismeri a gazdasági problémákat és képes adekvát válaszokat adni rá.
Véleménye szerint olyan kormányzati politikusokra van szükség, akik hallgatnak a jegybankelnök, a volt pénzügyminiszter, közgazdászok, külföldi elemzők, külföldi szakújságírók és a magyar gazdaság vezetőinak szavára, és belátják, hogy szükség van gazdaságpolitikai változásokra.
"Csak egy olyan kormány képes 2010-ig Magyarországon kormányozni, amelyik megfelelő válaszokat ad a gazdaság bajaira" - jegyezte meg.
A liberális párt elnöke a regionális fejlesztési tanácsokba delegált, SZDSZ-hez kötődő tagokkal kapcsolatban kijelentette: nem a pártok, hanem a minisztériumok delegálnak képviselőket, tehát attól kezdve, hogy a minisztériumok vezetése lecserélődik, "megnő a szabadságuk bármelyik tag lecserélésére". Hozzátette: ilyen módon a döntés s szocialisták kezében van.
Kóka János szerint az adócsökkentés nem populizmus, hanem szükségszerűség. Úgy vélte, a dolgozók és a vállalkozók egyaránt sokkal több adót fizetnek, mint amennyi mellett megérné legálisan dolgozni.
Az MTI kérdésére - az országos küldöttgyűlés döntése előtt jogszerűen jelentették-e be a liberális miniszterek, hogy április 30-án kilépnek a kormányból - a pártelnök azt mondta, mivel a miniszterek április végével nyújtották be lemondásukat, így az az "időbeliségnek is megfelel".
Hozzátette: eddig az SZDSZ minden fóruma egyetértett a döntéssel, és az országos küldöttgyűlésétől sem vár mást.
Figyelmetekbe ajánlom a "saját cikkeink" közül, "Az SZDSZ tele van korrupciós ügyekkel" című írást.
Én csak gázálarcban mertem elolvasni, mert olyan mocskos ügyek. Üdv. OZMIUM
Rendkívül ellenszenves a Kókánál beállt fordulat.
Egyébiránt a felelőtlen, elhamarkodott, kimunkálatlan adócsökkentés hatalmas károkat okozhatna az országnak. (Erre példa a 2006-os erőltetett áfa-csökkentés is.)