Azt sem tartja elfogadhatónak, hogy tanítási időszak alatt ismét ellehetetlenítsék a főváros közlekedését - olvasható a közleményben.
"Szakértők szerint milliárdos nagyságrendű kárt okozott a nemzetgazdaságnak a BKV szakszervezetei által tartott fél-, illetve egész napos sztrájk, ezért semmi sem magyarázhat meg egy hasonló, vagy még nagyobb kárt okozó határozatlan idejű, esetleg több napos, hetes munkabeszüntetést!" - írták, hozzátéve: egy ilyen sztrájk nehezíti a fővárosban, illetve annak környékén élők mindennapi életét, ám a BKV finanszírozási problémáit nem oldja meg.
A BKV vezetése bízik abban, hogy a szakszervezetek vezetői mérlegelik a helyzetet, és nem fognak újabb, ekkora mértékű munkabeszüntetést kezdeményezni. A cég folytatja a tárgyalásokat, és mindent megtesz a békés megoldás érdekében - közölte a társaság.
Nemes Gábor, a sztrájkbizottság szóvivője csütörtökön az MTI-nek azt mondta, a sztrájk pontos időpontját később fogják meghatározni. Közlése szerint a tárgyaláson átnyújtottak a BKV vezetőségének egy javaslatcsomagot, amely elvárásokat, rendelet- és törvénymódosítási javaslatokat, továbbá indítványokat tartalmaz a cég gazdasági és műszaki problémáinak megoldására.
A dokumentumot csak 15 szakszervezet írta alá a 20-ból, nincs ott a neve a papíron például Gulyás Attilának, a Metró Közlekedési Dolgozók Szakszervezete elnökének. Gulyás Attila elmondta, hogy azért nem írta alá a javaslatcsomagot, mert nem értenek egyet az elhúzódó sztrájkfenyegetéssel, s azzal sem, hogy esetleg májusban legyen többnapos munkabeszüntetés, a sztrájk ugyanis az érettségiző diákokat hátráltatná a közlekedésben.
A tárgyalások jövő kedden folytatódnak.