A központ a főiskola épületében kezdte meg működését, majd 2007 elejétől a Közép-dunántúli régióra is kiterjesztette tevékenységét, ehhez a Regionális Operatív Program (ROP) pályázata nyújtott 46,4 millió forintos támogatást - közölte Kandikó József.
Beszámolója szerint a karrierközpont sikeresen töltötte be közvetítő szerepét a főiskola és a vállalatok igényei között. Az intézmény 15 új vállalati kapcsolatot kötött a központ működésének megkezdése óta, a közelmúltban megrendezett állásbörzén húsz cég ismertette meg kínálatával a hallgatókat.
Az iroda tréningeket hirdetett a hallgatóknak, melyek segítették őket, hogy karrierjüket a vállalatok elvárásainak megfelelően alapozzák meg. A központ közreműködött cégprezentációk és a vállalatokat bemutató látogatások lebonyolításában, valamint a hallgatókat elektronikus hírlevélben tájékoztatta az álláslehetőségekről.
A közelmúltban a kutatási lehetőségek feltárásával bővült az iroda tevékenysége. A sümegi kistérséggel együttműködve, a fenntartható vidéki gazdaságfejlesztés, az agrárkörnyezet és az alternatív energiahasznosítás lehetőségét vizsgálta a tatabányai főiskola. Új kutatási téma a regionális együttműködés formáinak felmérése a településmarketing eszközrendszerével a magyar-szlovák határ mentén.
A Modern Üzleti Tudományok Főiskoláján 1.200 hallgatót képeznek, 800 fős tagozatot tartanak fent Budapesten, valamint 400 hallgatójuk van Székelyudvarhelyen. A közgazdasági szakok mellett szeptembertől mechatronikai és energetikai mérnökasszisztens-képzést indítanak Tatabányán, együttműködve a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel.