A napokban zárult tárlat - melyen több mint félszáz alkotást mutattak be - egyfajta pillanatfelvétel volt Csongrád megye képzőművészetéről - mondta a muzeológus.
Az április elején nyílt kiállításon az érdeklődők a festmények, grafikák, kisplasztikák mellett láthattak iparművészeti ihletettségű művet és gobelint is - tette hozzá a szakember.
"Erdős Péter közönségdíjassá vált műve az atmoszférafestés klasszikus példája. A festmény - s eképpen a művész - erőssége is, ahogyan az alkotó a víz feletti levegőréteget, a légperspektíva miatt oldottabb festésmódot igénylő táji részleteket ábrázolja" - fogalmazott a közönségdíjas Esti víztűkör című alkotással kapcsolatban Nagy Imre művészettörténész, a múzeum igazgatója.
"Jó érzés, hogy ami bennem a tájról megmarad, az másokban is tud rezonálni" - hangsúlyozza Erdős Péter, az alföldi festészeti hagyományok egyik folytatója, aki ma már Hódmezővásárhelyen lakik, egykoron élt Mártélyon is, a település díszpolgára, és mindmáig van egy saját ladikja is a holtág mellett.
A korábban rajztanárként is tevékenykedő művész a festés mellett domborműportrékat is készít. Mint elmondta, éppen most dolgozik egy Liszt Ferenc-ábrázoláson, amely elkészülte után Lichtensteinbe kerül majd egy vásárhelyi származású zongoraművészhez. A kimunkálás alatt lévő alkotás érdekessége, hogy a jól ismert időskori Liszt-ábrázolásokkal szemben - egy korabeli osztrák grafikus rajzát alapul véve - a fiatal Liszt Ferencet igyekszik megmintázni.