Mint azt Marie-Héléne Santrot, a nantes-i Dobrée múzeum muzeológusa a tárlat megnyitóján elmondta, intézményükben immár a XIX. század óta gyűjtik az antik-mediterrán kultúrkör kerámia emlékeit. Ma már 300 vázát tartalmazó kollekcióval rendelkeznek, amelyekhez hagyatékok és adományok révén jutott hozzá az intézmény, emellett a francia állam tulajdonát képező műkincseket is őriznek letétként.
Az egri tárlat kialakításakor arra törekedtek, hogy bemutassák az ókori görög és etruszk vázafestés különböző technikáit. Ugyanakkor korok és helyszínek szerint is tematizálták az anyagot; a kiállítás első részében a krisztus előtti 8-7. század korinthoszi, ettúriai munkáit tekinthetik meg a látogatók.
A következő rész az időszámításunk előtti 5-4. századhoz, vagyis Athén fénykorához kötődik, végül azt mutatják be, hogy miként terjedt el a vázafestés művészete Dél-Itáliában - ismertette a kiállítás tematikáját a muzeológus. Hozzátette: az volt a céljuk, hogy olyan vázákat állítsanak ki, amelyek illusztrálják az ókori görög mitológia isteneinek és héroszainak cselekedeteit.
A két intézmény kapcsolatának előzménye, hogy 1992-ben testvérmegyei szerződést írt alá a Heves Megyei Önkormányzat a nantes-i székhelyű Loire-Atlantique megye önkormányzatával. A tárlat november 2-ig látható az egri vár Dobó bástyájának kiállítótermében.