Pokorni Zoltán (Fidesz), a XII. kerület polgármestere a döntést követő tájékoztatóján elmondta, hogy építésigazgatási eljárás keretében kezdeményezik a Turul-szobor fennmaradását.
Bőhm András és John Emese SZDSZ-es politikusok javaslatára a közgyűlés kinyilvánította, hogy a testületnek nincs joga felülbírálni a Turul-szobor bontásáról hozott jogerős bírósági határozatot, amelynek végrehajtásához nincs szükség a közgyűlés állásfoglalására sem.
Pokorni Zoltán úgy vélte, hogy javaslata elfogadásával lezárhatnák a Turul-szobor körüli vitát. Ezzel a napi csatározás helyét átvehetné a nyugodt és mindenkinek kijáró emlékezés.
A közgyűlés MSZP-SZDSZ többségének döntését követő tájékoztatóján az ellenzéki politikus felhívta a figyelmet arra: a jelenlegi törvényi szabályozás miatt, az ország többi önkormányzatéval ellentétben, a 23 budapesti kerület nem dönthet szabadon arról, hogy működési területén milyen szobrot, emlékművet akar felállítani. De Pesten ebben a fővárosi önkormányzat dönt.
Sajnálatosnak tartotta, hogy az áldozatok emlékét semmibe vevő, kicsinyes vita lezárására tett javaslatát elutasították, annak ellenére, hogy tavaly októberben már volt egy kompromisszumos döntése ez ügyben a közgyűlésnek. A politikus közölte, hogy a közgyűlés mostani határozata alapján az Alkotás utca-Csörsz utca térségében emlékművet állítanak a városrész II. világháborús civil áldozatainak. Megjegyezte, hogy a közgyűlés a Turul-szoborról ezúttal gyakorlatilag nem nyilvánított véleményt. Hozzátette: bízik abban, hogy az általa kezdeményezendő építésigazgatási eljárás keretében végül fennmaradási engedélyt kap majd a Turul-szobor.