Azok a gyerekek, akik életük korai szakaszában passzív dohányzásnak vannak kitéve, nagyobb eséllyel kerülnek fertőzések miatt kórházba, mint dohányfüstmentes környezetben felnövő társaik - közölték hongkongi kutatók egy brit szaklapban.
2008. június 8. vasárnap 14:35 - Hírextra
Az emelkedett kockázatot egészen a gyerekek 8 éves koráig megfigyelték, a legnagyobb mértékű kockázatnövekedést pedig a 6 hónaposnál kisebb csecsemőknél tapasztalták a hongkongi egyetem munkatársai.
A kutatást vezető M. K. Kwok és munkatársai úgy vélik, hogy a gyerekek immunrendszere károsodik a dohányfüsttől. Vizsgálatukban az 1997-ben született gyerekek közül 7402-t követtek nyolcéves korukig, közülük 42 százalék volt otthonában dohányfüstnek kitéve. Az utóbbiak körében életkortól függően 14-33 százalékkal nagyobb volt a kockázata a bármely fertőzés miatti kórházi ápolásnak, mint a füstmentes otthonokban élő gyerekek közt.
A koraszülöttek és a kis súllyal született babák esendősége az átlagosnál jóval nagyobb volt - írja a British Medical Journal csoporthoz tartozó Tobacco Control szakfolyóirat eheti számában megjelent tanulmány.