2024. november 22. - Cecília

Foci Eb helyett Női pálya

A budapesti Odeon-Lloyd Mozi Női pálya elnevezéssel programsorozatot szervez péntektől a labdarúgó Eb idejére, a rendezvény ritkán látható dokumentumfilmeken, kortárs és klasszicizálódó játékfilmeken keresztül mutatja be a jóléti társadalmakban, a Közel-
2008. június 12. csütörtök 17:17 - Hírextra
A rendezvény célja, hogy a népszerű sportesemény szabadidős alternatívájaként tartalmas szórakozást nyújtson mindazoknak, akik a meccsközvetítések helyett, vagy amellett szívesen vennének részt olyan vetítéseken, beszélgetéseken, amelyek a nőkről szólnak - hangsúlyozta Teszler Tamás, az Odeon illetékese.

A Nők a jólétben elnevezésű hétvége a huszadik század és a jelenkor nyugati társadalmi környezetének sorsformáló szerepét, illetve a társadalmi elvárások nőkre gyakorolt hatását vizsgálja európai, köztük magyar és amerikai példákon keresztül. Az érdeklődők pénteken láthatják egyebek mellett Szomjas György Nászutak című dokumentumfilmjét, Kőszegi Edit Menekülés a szerelembe című alkotását, Enyedi Ildikó Az én XX. századom című munkáját, valamint Bergendy Péter játékfilmjét, az Állítsátok meg Terézanyut! Szombaton az észt Jaak Kilmi A haza szépsége című dokumentumfilmjét, az amerikai Lauren Greengfield Thin című rendezését, az izraeli Amos Kollek Gyorsbüfék, gyors nők című produkcióját.

Teszler Tamás tájékoztatása szerint a nemi identitásukat másként, vagy nem nőkként megélő nőkről szóló filmek a Nők másként-hétvégén a leszbikusság és a transzszexualitás kérdésével foglalkoznak. A június 20-i programban egyebek mellett két lengyel dokumentumfilm szerepel: Jon Sosinski Mi, férfiak című alkotása és Michal Bukojemski munkája, a Mása anyu, de vetítik a svéd Cecilia Neant-Falk Ne aggódj, majd elmúlik című filmjét, Fábri Zoltán Hangyaboly című játékfilmjét és az izlandi Baltasar Kurmárkur 101 Reykjavík című munkáját. Másnap, június 21-én Kim Longinotto Gésa fiúk című angol-japán koprodukcióban készült dokumentumfilmjét, Takács Mária A fásli, a zokni és a szőr, illetve Eklektika Tánciskola című alkotásait, Makk Károly Egymásra nézve című filmdrámáját, továbbá a román Tudor Giorgiu Szerelem másképp című filmjét láthatja a közönség.

A rendezvényt lezáró, Nők közel és távol elnevezésű vetítéssorozat a közel- és távol-keleti nők sorsát követi nyomon egyebek mellett a vallási fanatizmus, a házasság és a prostitúció szemszögéből. Június 27-i hétvégén mások mellett Nahid Persson Prostitúció csadorban című dán-iráni dokumentumfilmjét, Kim Longinotto Válás iráni módra című produkcióját, Marjena Satrapi és Vincent Paronnaud közös művét, a Persepolist, valamint Gurinder Chadha Csavard be, mint Beckham című angol-német-amerikai koprodukcióban készült vígjátékát vetítik.
Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Kultúra témában
Szeret színdarabokat látogatni?
Rajongok a színházért!
Amennyiben időm és pénztárcám engedi, igazán örömmel teszem!
Évente egyszer-egyszer megesik
Évek óta nem voltam színházban, de szeretnék eljutni
Évek óta nem voltam színházban és nem is érdekel a dolog
Soha nem voltam színházban és nem is érdekel a dolog
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását