Antidiszkrimináció a középpontban
Az antidiszkrimináció állt az Európai Unió által meghirdetett Progress - Együtt az esélyegyenlőségért program rendezvényeinek középpontjában 2007-ben Magyarországon - mondta Rauh Edit, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium szakállamtitkára a program taval
2008. június 17. kedd 15:08 - Hírextra
A szakállamtitkár az egyik legfőbb sikerként említette, hogy "sikerült a közvéleményt ráhangolni" erre a kérdéskörre, erősödött a párbeszéd, a megértés ezen a téren.
Rauh Edit hozzátette, hogy az emberek előítéletei egyik napról a másikra nem változnak, ezért folytatni kell a munkát, a hangsúlyt arra kell helyezni, hogy tudatosuljon az emberekben: "minden láncszemre szükség van ahhoz, hogy mindenki boldogulni tudjon ebben a társadalomban". Ez mindenekelőtt azt jelenti, hogy el kell fogadni a másik embert minden fogyatékosságával, hátrányos helyzetével együtt, s ennek tudatosulnia kell.
Az Európai Unió 2007-ben indította el a Progress programot, amelynek egyik fő célkitűzése a tagállamok minél szorosabb együttműködése foglalkoztatási, szociális téren és a szolidaritás erősítése a tagállamok között. A 2013-ig tartó program célul tűzte ki azt is, hogy ezeken a területeken ésszerűsítsék az uniós finanszírozást, növeljék a hatékonyságot a szociális együttműködésben.
Kiemelt figyelmet fordítanak a foglalkoztatásra, a szociális védelemre és a társadalmi befogadásra, a munkakörülmények javítására, a megkülönböztetés elleni küzdelemre, valamint a nemek közötti esélyegyenlőség kérdésére.
A magyarországi programokat koordináló szociális minisztérium tavaly több százezer eurós támogatást nyert az uniótól, egyebek között a romák társadalmi integrációjának javítására, az esélyegyenlőség javítása érdekében folytatott tevékenységre.
A programsorozat az idén az unióban, így Magyarországon is folytatódik - mondta Rauh Edit.
Forrás: MTI