Harmincezerre büntették a Gyurcsányra fegyvert fogó férfit
Harmincezer forint pénzbüntetésre ítélte a Pesti Központi Kerületi Bíróság csütörtökön azt a férfit, aki az idei városligeti majálison játék pisztolyt fogott a miniszterelnökre.
2008. június 26. csütörtök 16:14 - Hírextra
Az ügyben eljáró bíró ismertetése szerint a miniszterelnök védelmének biztosításában részt vevők három ittas emberre lettek figyelmesek, majd azt látták, hogy egyikük, egy 30 év körüli férfi maroklőfegyvert fogott Gyurcsány Ferencre.
A bíró ismertette a férfi korábbi vallomását, amelyben részletesen beszámolt arról, hogy milyen zene ment a majálison, merre ment, mit tett. Gyurcsány Ferenc beszédével kapcsolatban azt mondta:"figyeltem, milyen jól beszélt, de egy idő után unalmasnak találtam". Ekkor ragadta meg a műanyag pisztolyt, amellyel azonban állítása szerint nem célzott senkire. A Köztársasági Őrezred jelentésében viszont az szerepel, hogy a férfi egy sörpadra állt, és azt kiáltotta: "Most megdöglesz Gyurcsány!" A bíró ismertetése szerint a férfi előállítása során azt mondta: tisztában van tettével és megbánta azt.
A bíró a határozat indoklásakor elmondta: a legfeljebb hatvan nap elzárással vagy 150 ezer forint pénzbüntetéssel sújtható szabálysértésnél azért döntött a 30 ezer forint pénzbírságról, mert ez alkalmas arra, hogy az eljárás alá vont személyt az ilyen vagy hasonló bűncselekményektől visszatartsa.
Ha a pénzt a férfi nem fizeti be, akkor hat napig közmunkát kell végeznie, ha pedig azt sem teljesíti, akkor tíz nap elzárásra változtatják a büntetését.
A garázdaság szabálysértése miatt pénzbüntetésre kötelezett férfi a tárgyaláson nem jelent meg, nem is képviseltette magát, a döntést a távollétében hozta meg a bíróság. A tárgyaláson mintegy 15-20 újságíró vett részt.
Az eljáró bíró hangsúlyozta: nem csak alkalmas volt a cselekmény arra, hogy riadalmat keltsen, hanem riadalmat is okozott. Hozzátette: ezt súlyosbító körülményként értékelte határozata meghozatalakor, ahogyan azt is, hogy a férfi önhibájából eredően, ittasan követte el a cselekményt.
Enyhítő körülményként vette ugyanakkor figyelembe, hogy a férfi büntetlen előéletű, alkalmi elkövetésről van szó, valamint azt,hogy hogy előállítása során megbánást tanúsított.
A határozat egyelőre nem jogerős, a férfi a döntés ellen fellebbezhet.
Forrás: MTI