Aján Tamás IWF-elnök elmondta, hogy 170 férfi - közte egy magyar - és 90 női súlyemelő vesz részt a játékokon, ez is rekord az olimpiák történetében, s itt - vagy a sportlövészetben - adják át az első aranyat.
Minden súlyemelő doppingellenőrzésen esik át, az IWF januártól júniusig több mint 1000 vizsgálatot végzett, Aján Tamás szerint a rengeteg teszttel magyarázható a pozitív esetek magas száma.
Ennek következtében Bulgária nem vehet részt az olimpián, a szintén "tömegesen" lebukott görögök pedig a nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordultak.
Az EU-ban is felmerült a dopping engedélyezésének kérdése, erről a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) tagjaként Aján úgy vélekedett, hogy "elszabadulhat a pokol", és sok sportoló eshet a tiltott szerek áldozatául.
A súlyemelés legnagyobb sztárja Pekingben is az iráni Hosszein Rezazadeh lehet, aki ha nyer, ötödikként kerül a sportág háromszoros olimpiai bajnokai közé.
Aján a Nemzetközi Olimpiai Bizottság tagjaként úgy vélekedett, a legjobb olimpiák sorába emelkedhet a pekingi. Kiemelte, hogy Kínában varázsszó az olimpia, amelyre minden kapu megnyílik.
A szervezőbizottság (BOCOG) több mint 1000 főállású munkatársat és 81 külföldi tanácsadót foglalkoztat.
A nemzetközi sportági szövetségek 72 technikai delegátusa között négy magyar - Ádámfi Attila (súlyemelés), Hegedüs Csaba (birkózás), Márkus Gergely (triatlon) és Vaskuti István (kajak-kenu) - található.
A BOCOG 1,7 milliárd dollárt költött a biztonságra, a résztvevők egészségére 28 kórház, 97 orvosi állomás és 190 elsősegélynyújtó hely felügyel.