Nanotechnológiával előállított gyógyszeren dolgoznak
Egymilliárd forint állami forrást kapott a Richter a Semmelweis Egyetemmel és a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvánnyal együtt a nanomedicina területén egy új technológia kidolgozására. Bogsch Erik, a Richter vezérigazgatója elmondta: ez a fejles
2008. július 29. kedd 07:22 - Hírextra
A nanotechnológián alapuló nanomedicina új irány a gyógyszerkutatásban, ezt szeretné Magyarországon kidogozni a Richter Gedeon Nyrt. a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közalapítvánnyal és a Semmelweis Egyetemmel együtt - mondta az InfoRádiónak a gyógyszercég vezérigazgatója.
A beruházás 1,2 milliárdos támogatást kapott, amelyből 300 millió forintot áll a Richter - tette hozzá Bogsch Erik, aki reálisnak tartja, hogy az együttműködés révén négy éven belül sikerül egy törzskönyvezésre készen álló készítményt létrehozni.
A Richter stratégiájának kiemelten fontos eleme a nagyobb hozzáadott értékű termékek előállítása, így a nanomedicina és a biotechnológia alkalmazása - mondta a cég vezérigazgatója. A gyógyszerkutatás egyre inkább a határterületek - a biológia, a kémia és a fizika - irányába halad, a vállalat pedig éppen e területeken szeretne előrelépni - fűzte hozzá Bogsch Erik.
A három szervezet együttműködése során egy olyan rákellenes hatóanyagmolekulát készül előállítani, amely mellékhatások nélkül fejti ki gyógyító hatását - közölte a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatója.
Forrás: inforadio.hu