Majdnem végzetes öngyilkossági jelenet
Kis híján végzetessé vált egy öngyilkossági jelenet a bécsi Burgtheater színpadán, a hamburgi Thalia társulat vendégszereplésén. A drámában - Friedrich Schiller Stuart Máriájában - az egyik szereplőnek önkezével kell véget vetnie az életének -, ami majdne
2008. december 11. csütörtök 14:07 - Hírextra
A figurát alakító 30 éves színész, Daniel Hoevels az előadás zárójelenetében begyakorolt mozdulattal metszette el a nyakát, abban a hiszemben, hogy a kés ugyanaz a színházi kellék, amelyet korábban is használt. De nem az volt, hanem egy valódi, éles vágószerszám.
A vágást követően a színész nyakából spriccelni kezdett a vér, ő maga pedig - részben a sokk következményeként - összerogyott. A közönség fergeteges tapsviharban tört ki a "különleges hatás" láttán. A nézők ugyanis azt hitték, hogy az egész csupán valósághű színpadi trükk. Csak azután döbbentek rá, hogy valami nagy baj van, amikor Hoevels nem állt fel, hogy a többiekkel együtt meghajoljon és megköszönje a tapsot.
Jóllehet jelentős mennyiségű vért vesztett, a színész túlélte a túlságosan is jól sikerült öngyilkossági aktust. Szerencséje volt, mert a metszés elkerülte a nyaki verőeret. Ha valamivel mélyebb a vágás, ott a helyszínen vérezhetett volna el.
Az osztrák bulvársajtó szerint a rendőrség nyomozni kezdett az ügyben, még DNS-mintákat is gyűjtenek. Azt kívánják kideríteni, hogy az eset fatális véletlen vagy pedig gyilkossági kísérlet volt-e. Az ORF televízió közölte, hogy vad találgatások kaptak lábra: vannak, akik azt állítják, hogy egy féltékeny vetélytárs rejtőzhet a "merénylet" mögött, mások azt mondják, hogy a kelléktárosok bűne, hogy egy valódi, kiélesített kést ragadott fel a színész. A tudósítások alapján azt már megállapították, hogy vágószerszámot egy helyi üzletben vásárolták, a nyomozók szerint még az árcédula is rajta volt a nyelén.
A Burgtheater közleményben igyekezett lehűteni a kedélyeket. Tájékoztatója szerint a színész jól van, a közeli napokban már újra láthatja őt a közönség. A színház vezetősége tisztázta azt is, hogy a biztonsági intézkedésekért - köztük a kellékekért - a hamburgi társulat a felelős, a kés pedig nem bécsi eredetű, hanem a német nagyvárosból származik.
Forrás: MTI