Belső vérzés végzett a G20-on meghalt idős férfival
Az első vizsgálati eredményekkel ellentétben nem szívroham, hanem hasüregi vérzés okozta annak a férfinak a halálát, akit rendőri támadás ért az április eleji londoni G20-csúcstalálkozót kísérő tüntetésen - ez derül ki a pénteken nyilvánosságra hozott új kórbonctani szakvéleményből.
2009. április 17. péntek 20:52 - HírExtra
A férfit bántalmazó rendőrt máris kihallgatták emberölés gyanújával. A húsz legnagyobb ipari és fejlődő ország állam- és kormányfői április 2-án tartottak válságkezelő célú értekezletet Londonban. A rendezvény előtt és alatt különböző antikapitalista, anarchista és környezetvédő csoportok rendeztek több ezres tüntetéseket, amelyek részvevői időnként összecsaptak a rendőrökkel és banki irodaépületeket rongáltak meg.
A 47 éves Ian Tomlinson újságárus az értekezlet előestéjén, a londoni Cityben halt meg.
A The Guardian - a legnagyobb baloldali brit napilap - által a múlt héten megszerzett és bemutatott amatőr felvételen látszik, hogy a tüntetők felé tartó egyik járőrosztagból kilép egy rendőr, hátulról nagy erővel ellöki a férfit, aki elzuhan, és beveri a fejét a járdán.
Tomlinson a munkahelyéről, egy közeli újságos boltból tartott hazafelé, és semmi köze nem volt a tüntetésekhez. Fellökése után néhány indulatos szót váltott a rendőrökkel, utána felállt és továbbindult, ám néhány perc múlva, az utcán összeesett, majd nem sokkal később, a helyszínre hívott mentőautóban meghalt.
Az első szakvélemény szívinfarktusban jelölte meg a halál okát, ám a második vizsgálatról pénteken kiadott közlemény szerint a boncolás során nagy mennyiségű vért találtak az áldozat hasüregében, vagyis belső vérzés lépett fel.
Ennek okát hivatalosan egyelőre nem állapították meg, ám a BBC beszámolója szerint az újságárust bántalmazó rendőrt emberölés gyanújával már kihallgatták.
A G20-csúcs biztonságára ügyelő Scotland Yard-egységek rendfenntartó tevékenységét igen sok bírálat éri azóta is; pénteki adatok szerint 150 hivatalos panasz érkezett rendőri atrocitások miatt az ilyen ügyekben illetékes független bizottsághoz (IPCC).
Forrás: MTI