Draskovics szembeszáll a Tettrekész Rendőrséggel
Szembe kell fordulni a Tettrekész Magyar Rendőrség Szakszervezete (TMRSZ) szélsőséges vezetőivel, akik mindent elkövetnek azért, hogy rombolják a rendőrség tekintélyét - mondta Draskovics Tibor igazságügyi és rendészeti miniszter.
2009. május 20. szerda 20:53 - HírExtra
Nem a négyezer magyar rendőr állt be a Jobbikhoz, hanem a Tettrekész Magyar Rendőrség Szakszervezetének nyilvánvalóan politikailag motivált vezetése állt össze egy politikai párttal - közölte a miniszter a Beszéljük meg! nevű sorozat rendezvényén annak kapcsán, hogy a négyezer tagú szakszervezet választási együttműködést kötött a Jobbikkal.
Hozzáfűzte: nem négyezer rendőrrel kell szembefordulni, hanem azokkal a szélsőséges vezetőkkel, akik vagy személyes ambícióból vagy politikai motívumokból fűtve, mindent elkövetnek azért, hogy rombolják a rendőrséget.
Draskovics Tibor hangsúlyozta, nem fogja megengedni, hogy a politika betegye a lábát a rendőrségre.
A miniszter elmondta, hogy ez a szakszervezet sokkal radikálisabb hangot üt meg, olyanokat mond, amelyeket fiatal rendőrök szívesen hallanak: például hogy kapjunk több fizetést, kelljen kevesebbet szolgálni, és "egyébként is minden parancsnok hülye".
Megjegyezte, a rendőrség valamennyi vezetőjét feljelentették már mondvacsinált ügyekkel.
Közölte, hogy a szakszervezet tevékenysége "jó eséllyel" beleütközik az alkotmányba, ha pedig ez így van, akkor annak következményei lesznek.
Draskovics Tibor hétfőn adott utasítást annak vizsgálatára, hogy a Jobbik Magyarországért Mozgalom és a TMRSZ közötti megállapodás aláírásának körülményei és az együttműködés tartalma összhangban áll-e azokkal a szabályokkal, amelyek a rendőri munka politikamentességét garantálják.
Az alkotmány szerint a Magyar Honvédség, a rendőrség és a nemzetbiztonsági szolgálatok hivatásos állományú tagjai nem lehetnek tagjai pártnak és politikai tevékenységet nem folytathatnak.
A megállapodás létrejöttét kifogásolta az MSZP és az SZDSZ. a Fidesz pedig azt közölte: a demokratikus működés garanciája az, ha a rendőrség minden szinten és minden módon távol tartja magát a politikától
A júniusi európai parlamenti választáson induló Jobbik és a TMRSZ együttműködési megállapodása szerint a párt a jövőbeli politikai programjaiban a szakszervezet javaslatait is figyelembe véve dolgozza ki a rendészeti kérdések megoldását.
Draskovics Tibor beszélt arról is, hogy a kormány számára a legfontosabb az emberek biztonságérzetének megerősítése, ehhez a jogszabályok módosítására, az egyes szervezetek együttműködésének erősítésére és a rendőrség "más irányba" állítására van szükség.
Elmondta, hogy a törvénymódosítások már a parlament előtt vannak, és még az ellenzék sem kritizálja azokat. A módosítások főbb pontjai között említette többek között a szigorúbb büntetés kiszabását a harmadjára visszaesőknek, s a fegyverrel elkövetett bűncselekmények büntetési tételének szigorítását.
A szakminiszter szerint a fokozott rendőri jelenlétnek a közterületeken máris van hatása, csökkent az ismertté vált bűncselekmények száma.
A politikus beszámolt arról, hogy országos térfigyelőkamera-programot indítanak, ebbe az állam mellett az önkormányzatok is tesznek pénzt, de a lakóközösségek is hozzájárulhatnak.
Közölte: európai pénzből teljesen át akarják szervezni a rendőrség ügyeleti rendszerét is.
Draskovics Tibor a fokozódó szélsőséges nézetekkel kapcsolatban kijelentette, nem kívánja feladni az ezzel kapcsolatos alkotmánymódosítás tervét. Megjegyezte, az ellenzék ebben az ügyben hihetetlenül képmutató: "egyik szájával azt mondja, hogy felháborítóak a történtek, másik szájával azonban azt mondja, nincs szükség alkotmánymódosításra, a hatályos jogszabályok keretei között is megoldható a kérdés".
Mint hozzátette: szerinte az SZDSZ is elég kétlelkű ebben az ügyben.
Forrás: MTI
- az elbaltázott ügyeik
- korrupt és dilettáns vezetőik,
- s végül maga Draskovics Tibor.
Egyben igaza van: A politika a politika ne tegye be a lábát rendőrségbe. Draskovics és társai: fel is út, le is út!