Bajnait megvendégeli az MSZP
Az MSZP választmányának szombati ülésén Bajnai Gordon miniszterelnök lesz a vendég; a testület megvitatja az európai parlamenti (EP) kampány tapasztalatait, a választást követő időszak feladatait - mondta Simon Gábor választmányi elnök csütörtökön az MTI-nek.
2009. június 4. csütörtök 18:01 - HírExtra
A kampánycsend idején zajló zárt ülésén beszélni fognak arról, milyen további gazdaságélénkítő lépésekre van szükség és hogyan bővíthetik a bajbajutott családokon segítő intézkedések sorát - közölte Simon Gábor.
Elmondta: Bajnai Gordon beszámol majd a kormányzat eddigi intézkedéseiről és következő időszak kormányzati politikájáról.
A választmány elnöke kitért arra, hogy ötven napja alakult meg a válságkezelő kormány, és létrejötte óta számos intézkedést hozott, elsősorban az államháztartás egyensúlyának stabilizálása érdekében.
A politikus emlékeztetett arra: a kabinet elsődleges célja az volt, hogy a gazdasági aktivitás csökkenése ellenére is megőrizze a munkahelyeket. Azok számára, akik mégis elveszítik a munkájukat, létrehoztak egy szolidaritási csomagot, amelynek része egy egymilliárd forintos induló összeggel startoló kríziskezelő alap - emlékeztetett Simon Gábor.
Simon Gábor szerint azt már látják, hogy a nemzetközi pénzpiacok jól reagáltak, a szombati ülésen azt tekintik át, hogy a magyar lakosság hogyan fogadta ezeket az intézkedéseket.
A választmányi elnök elmondta: az előző választmányi ülésen már megvitatták, most hétvégén pedig a választmány dönt az országgyűlési képviselők kiválasztásának elveiről és rendjéről, valamint a párt döntési és választási szabályzatának módosításáról.
Simon Gábor a május 23-i választmányi ülés után azt mondta: választókerületükben népszerű, tisztességes, az MSZP értékeit magukénak valló jelöltek indulhatnak szocialista színekben a 2010-es országgyűlési képviselő-választáson. A jelöltek kiválasztásánál szempont az is, hogy a párt programját vállalják, és győzelmi esélyeik is legyenek.
Az MTI információi szerint ez a szempontrendszer a szombati ülésen kiegészülhet azzal, hogy a képviselő a frakcióban végzett munkájával mennyire segítette a párt céljait, vagyis figyelembe vennék, ki hányszor szavazott engedély nélkül a frakció álláspontjával ellentétesen.
Forrás: MTI