2025. április 20. - Tivadar

1250 eurót kóstál egy pohárka whisky

"Csapra verik" a világ egyik legdrágább whiskyjét, amelyből egy pohárka 1250 eurót (hozzávetőleg 344 ezer forintot) kóstál.
2009. szeptember 2. szerda 14:28 - HírExtra
A kilencven éve lepárolt, házasítatlan (vagyis egyféle gabonából készült, single malt) whiskyt október 4-én bontják fel - jelentette be Han van Wees holland italkereskedő. De rögtön hozzátette: persze csak akkor, ha legalább harmincan jelentkeznek a különlegesség megkóstolására.

A Springbank 1919 whiskyre van Wees 1970-ben kevesebb mint ezer guldenért (mai áron 124 ezer forint) tett szert. Az ital nem akármilyen helyet foglal el a különlegességek között: a World Whiskey Index szerint ebből a fajtából már csak 24 üveggel van a világon, egy flaska pedig 55 ezer eurót (mintegy 15,2 millió forintot) ér.

Igen ritkán nyílik alkalom arra, hogy egy ilyen értékes darabot felnyissanak, de végtére is csak azért készítették, hogy megigyák - mondta van Wees.

A skóciai Kintyre-félszigeten álló Springbank párló egyike a három megmaradt szeszfőzdének, amelyek a híres Campbeltown Whisky-vidéken működnek. Korábban harminc üzem volt a környéken.
Forrás: MTI
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
A hozzászóláshoz be kell jelentkeznie »
Hozzászólás:

Bécike
2009. szeptember 2. 16:43
Kérnék egy felessel!
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Életmód témában
Drogok legalizálása?
Igen
Egyes fajtákat, rendezett, ellenőrzött körülmények között igen
Soha!
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását