Az aranyszőrű bárány
A Mátyás király és az igazmondó juhász című magyar népmese története elevenedik meg Az aranyszőrű bárányban, Jékely Zoltán mesejátékában, melyet csütörtökön mutatnak be a szegedi Kisszínházban Sándor János rendezésében.
2009. november 19. csütörtök 07:55 - HírExtra
Jékely Zoltán zengő versei a színtiszta irodalmat hozzák a színpadra - mondta a Jászai Mari-díjas rendező a darab szerdai főpróbájának szünetében az MTI-nek.
A mesejátékban Mátyás király alakjában egy olyan történelmi személyiség jelenik meg, aki méltó arra, hogy - ha csak egy kis időre is - átvegye "a terminátorok" szerepét a gyerekek világában. A történet bebizonyítja, hogy nemcsak erővel, hanem leleményességgel, hűséggel, az egymásba vetett bizalommal is érvényt lehet szerezni az igazságnak - fogalmazott a művész.
Molnár Zsuzsa Mátyás király korát megidéző díszletei és jelmezei között a színészek felhőtlen mókával és a mű kínálta számtalan ötletet kihasználva szórakoztatják majd a gyerekeket és a felnőtteket.
Sándor János szerint egyszerű megoldás lett volna apró trükkökkel - például egy jól időzített hasra eséssel - megnevettetni a gyerekeket, a színészek mégsem ezt az utat választották. Bár a darabban szerepelnek ma már nemigen használt szavak, még a legkisebbek is - ahogy az a főpróbán is történt - fegyelmezés nélkül végig ülik, s végig izgulják a két felvonásos előadást, sőt néha szinte tapintani lehet a csendet a nézőtéren.
A mesejátékban Mátyás királyt Borovics Tamás, feleségét, Beatrixet Borsos Beáta, Burkus királyt Flórián Antal, leányát, Kunigundát pedig Csorba Kata alakítja. Kölönte, az udvari bolond szerepében Járai Mátét, Csuporkaként pedig Márkus Melindát láthatja a közönség.
Forrás: MTI